Mesto bez smogu, nie je na konci s dychom.

Autor: Miroslav Ferkl | 4.5.2020 o 15:13 | Karma článku: 3,50 | Prečítané:  203x

Orientácia vyspelého sveta je jasná, zrozumiteľná a prehľadná, ale čo tá časť sveta, ktorá si musí všetko sama vymýšľať, ešte aj pravidlá pod vplyvom karantény.

Pravidlá sú dobré aj zlé. Čo je dobré na stave, kedy je mesto bez života? Je to určite mesto bez smogu. Dívam sa z kopca na veľkomesto, inak zahalené v oblaku dymu z rafinérie. Je vidieť každý detail a večer sú aj svetlá farebnejšie.

Čím krajšie a zdravšie to vyzerá, tým je vraj škoda väčšia. Paradox, stále ide o prachy a nie o život.

Darmo budú ľudia vyčíslovať cenu ľudského života, je to len hra pre poisťovne a súdy.

Otvorím televíziu, TA3ka, hlas premiéra, pokyny v jednej osobe, m2, m3, služby, stravovanie, koľkokrát má byť dezinfikované WC, skúšané odevy 1x a 24hodín na vešiaku v karanténe...

Mám pocit, že je tu stále smog. Smog vytvorený z informácií, ktoré sa každú minútu menia.   

Ak sa menia k lepšiemu, môžem len kvitovať, že sme všetci tak disciplinovaní, že napokon otvárame konečne letné terasy a krčmičky. Sú ľudia, ktorí bez nich nemôžu doslova žiť. Je to miesto spoločenských stretnutí, preberá sa láska, život, obchod.

Desí ma pohľad na pusté mestá, hoci sme ešte nevymreli.Dúfam, že ľudia využili čas a polovica žien, bude úspešne tehotná.

Oslavujme a udržme smog od tela a mesta ďaleko. Poučme sa z čistého vzduchu a pokoja, čo táto prestávka umožnila, nie sme na konci s dychom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?