Prezident

Autor: Miroslav Ferkl | 10.3.2019 o 11:51 | Karma článku: 1,72 | Prečítané:  688x

Stav predvolebnej kampane roku 2019, za nového slušného prezidenta SR. Mimochodom aj veliteľa našej profesionálnej armády, skôr symbolickej, ako strašiacej. Vieme si vybrať, pokračovanie slušného príbehu.  

Média dávajú priestor aj extrémistickým kandidátom, ktorí však už vedia dobre pokrytecky reagovať, skrývajúc skutočné úmysly.

Vyťahujú sa vedrá špiny. Témy, sofistikovane upravené pre politický boj. Výhodu majú kandidáti so štátnou alebo poslaneckou podporou, kde zneužívanie moci nehrá vlastne žiadnu rolu, ak spolužiaci sedia na svojich teplých miestach, najlepšie najvyšších, kde sa oko ľahko zažmúri, kde sa dá aj nič nerobiť, veď ide len o „našich“.

Demokracia je aj o tom, že média dajú priestor všetkým, čo chcú niečo povedať. Ako to dopadne po voľbách, je na voličoch, či počujú a vidia všetko, čo chce kandidát skutočne urobiť a dokáže urobiť a čo sú z toho sľuby a najhoršie skryté úmysly. Po voľbách je však vždy najhorší čas, kto má tie najhoršie úmysly, urobí ich čo najskôr! To by si mal zapamätať, každý volič, čo má úmysel dať hlas, extrémistom. Súkromne, by som sa s mediálnym priestorom, ak na to pamätám, nikdy takto nezahrával. Môžeme sa aj chytať za hlavu, keď už bude neskoro!

Kolár je slabý politik,  keďže si vôbec neuvedomil, čo urobil, keď podpisuje krátku cestu, ľuďom, čo majú radi bezohľadné krátke cesty. Politika, nie je obchod, ona sa len tak tvári, že sa dá zobchodovať bez faulov. Slušná politika sa dá robiť, ale len podľa zákona, nie podľa neoverených informácií, ako to robí sudca Harabin.

Voliči Kotlebu? Je to skupina ľudí, čo chce niečo zmeniť. Majú to kdesi v koreni svojho života, majú ten fatálny pocit, že to urobia najlepšie. Je len zarážajúce, že si nič nevšimli, ako to Kotleba skutočne robí, že vlastne nič nerobí, lebo pre ľudí nič nevie spraviť, možno len tak pre svoju rodinu a svoj najbližší kruh. Že za neho kopú, nechtiac alebo aj škodoradostne chtiac, iní.

Kde je ten všeobecne prospešný pokrok. Ja ho vidím len v tom, že prestal pochodovať do osád a šíriť paniku a strach.

Moc však chutí, máte viac hlasov, dostanete viac peňazí. Načo vôbec niečo robiť, stačí, keď budete hovoriť to, čo chcú ľudia počuť a poučiť sa z toho. Pozrite, ako zmenil rétoriku, prečo?

Voľ, ale potom neľutuj, ak Ti zoberie Tvoje práva. Na bildoch má, že je zorientovaný v hodnotách?

Len Boh, Vlasť, Rodina. A čo napríklad človek?! 

Voči nemu sa správa cynicky. Nevie, prečo sme v Únii, on jej vôbec nerozumie a preto chce z nej vystúpiť, chce trhať a páliť zástavy. Chce vystúpiť z NATO, lebo vraj je to krvilačný spolok, čo zabíja deti, starcov, búra školy a nemocnice. Stačí, ak si pozriete dátumy, kedy kde v ktorom členskom štáte NATO, zrušili povinnú vojenskú službu a aká bola povinne dlhá. V Severnej Kórei, ju vraj majú 8 rokov. Nebol som tam, ale je to jedna z posledných diktatúr, kde majú problém s potravinami, čo je základná ľudská potreba, nie dlhá vojenčina nad 18 mesiacov. Štáty majú aj nemajú armády. Ale načo je tretina štátu v armáde alebo polovojenských jednotkách? Rabovaním, sa nedá dlhodobo živiť. Kŕmenie armády je v prvom rade, inak by to bol prvý dôvod na vzburu.

Vždy sme boli členmi nejakého spolku. Štáty musia spolupracovať. Rozdrobenosť pozemkov a dôsledky z ich správy, pozná možno každý. Tento fakt sa nevyplatil. Dedičia sa nevedia dohodnúť, zabúdajú často na svoje vlastníctvo, pozemok zarastá burinou alebo z neho má úžitok, len násilník, čo sa na druhých vôbec nepozerá a pošle tam pásť svoje kone, ktoré okamžite vyznamená zlatou medailou. Mimochodom, už je aj tá na predaj. Človek nemá zasa z čoho žiť, však pán Strelkov.

Tento problém, musí riešiť štát. Kto má len trochu vedomosť, o čom je štát, nedá hlas extrémistom, čo chcú pokrok zbúrať, nerešpektujúc zákony štátov a ľudské práva. Čo inak, ako strašením a plotmi, nevedia riešiť odlišnosť, inakosť.

Človek je veľmi zraniteľný, aj dospelý, nielen ako dieťa alebo starec. Nemá nevyčerpateľné životné sily, psychické ani fyzické. Nevie sa narodiť do zlatej klietky ani poručiť Bohu, ako by si predstavoval život. Život v akejkoľvek podobe, treba chrániť, len tak sa o ňom, dozvieme viac.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fico žije v atmosfére strachu, jeho ľudia končia v putách

Šéf Smeru sa zastal viacerých zadržaných.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Z tohto už Fico neutečie

Fico je svojim ľuďom verný za každých okolností.


Už ste čítali?