60 dní diamantovej manželky

Autor: Miroslav Ferkl | 14.2.2017 o 17:21 | Karma článku: 9,66 | Prečítané:  1033x

To je čas na vybavenie vdovského dôchodku. Zomrie Vám životný partner a musíte sa rozbehnúť do Sociálnej poisťovne s úmrtným listom, aby ste rýchlo požiadali o jeho výplatu.

Nedávno som sa zamýšľal, či úrad pracuje, či sú tu úradníci štátu pre ľudí alebo ľudia pre nich.

Každý má príležitosť na premenu, som dnes čítal z nádhernej knihy, ktorú nedopísal Antoine de Saint Exupéry, pôvodom šľachtic.

Nespokojnosť rastie, keď sa nič nemení. V dobe, ktorá sa mne zdá, ako skutočne prežívanie donedávna vedeckej fikcie, je dehonestujúco bijúce do očí, že práve starší človek, to má čoraz ťažšie, stretnúť sa s úradom.

 

Prečo nemôže stačiť, že jeden úrad dostane informáciu z nemocnice, že človek odišiel na večnosť, ale musíte všetkých obiehať s úmrtným listom, ktorý vystavil už jeden úrad jedného štátu.

 

Matka sa navyše vrátila bez vybavenia, že chcú od nej, od diamantovej manželky sobášny list. Nemohla ho nájsť, nespomenula si, kde je. Spomenula si na meno kňaza, ktorý ju oddával, minulosť sa jej ukazuje rýchlejšie, ako krátka pamäť. Úrad rozhodol, že meno kňaza nestačí, potrebujú úradnú listinu.

Listinu som našiel, otec ju založil do svojich pamätí už pred 18 rokmi, bol hrdý, že sa oženil a mal rodinu.

O štyri dni dostávame správu, že je všetko vybavené.

O ďalších osem dní, nie je nič vybavené. Na otázku prečo? dostávame správu, že je potrebné počkať 60 dní.

Úradníka sa pýtam opätovne prečo?  Veď nárok bol prejavený formálnou žiadosťou, listiny doložené podľa Zákona a úradník zahlásil vybavené. No nebolo nič vyplatené. Kladiem si otázku prečo? Je to zámer? Počíta niekto s diagnózou zroneného srdca. Zámerne zdržuje plošne voči všetkým vdovám a vdovcom celý proces. Prepočet vymeraného dôchodku by predsa nemal byť problém, je to jedno číslo, jeden koeficient zo Zákona. Starší človek, viac ako senior, je doslova zraniteľný, ak sa na neho valia účty bežného života, účty v ktorých je viac ako na 2/3 plochy faktúry formátu A4 reklama na možné služby, že je doslova uvedený do omylu a zaplatí dodávateľom dvojmo. Uteká expresne v hotovosti a inkaso mu to zráta na druhú. Reklamujeme, ozvite sa až bude termín inkasa, vrátime Vám to. Milé, ale prečo to nejde vyriešiť hneď. Prečo ľudia neriešia veci, keď je príležitosť na zmenu, keď prídu na to, že je niečo evidentne zle?!

 

Skúsme využiť všetky príležitosti života na obranu toho života, čo príde po nás. Bude lepšie, verte!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fico žije v atmosfére strachu, jeho ľudia končia v putách

Šéf Smeru sa zastal viacerých zadržaných.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Z tohto už Fico neutečie

Fico je svojim ľuďom verný za každých okolností.


Už ste čítali?