Na úrade sa dnes nepracuje!

Autor: Miroslav Ferkl | 27.1.2017 o 16:27 | (upravené 27.1.2017 o 16:59) Karma článku: 6,26 | Prečítané:  1018x

Hoci mi strážnik povedal, že dnes nemajú úradné hodiny, mne to pripadá, ako by sa nepracovalo, akoby tu úrad nebol pre ľudí. Na úrade máte dokonca väčšinou zamknuté WC, aby ste ho nebodaj neznečistili.

Je štvrtok, pýtam sa, že ja nepotrebujem fyzicky úradníka, že mne stačí podateľňa na úrade, aby som tam doložil podklady k príspevku na pohreb. Tu nemáme podateľňu a zatvára na dva zámky úradný hrad, ktorý má priliehavý názov, Úrad práce.

Rozmýšľam, či vôbec má cenu sa dobýjať na takýto „hrad“, keď ten príspevok je vlastne doslova smiešny, zaň Vás skutočne nepochovajú, kedže aj najlacnejšia rakva stojí viac ako 100,- eur a príspevok je 70,-.  

Čas života je vlastne najvzácnejší. Strácať ho behaním po úradoch je skutočne nezmyselne strávený, kto nemusí, vyhýbajte sa, lebo sa Vám stane ešte horšie.

Napríklad moja známa má kaviareň. Ľudia v lete posedávajú na letných terasách a vyhľadávajú tieň. Už tri roky ho ona pred prevádzkou nemá, poplatky však mesto vyberá aj za uschnuté stromy, ktoré tam sú. Agát je v horúcom lete dokonalý strom, znesie veľké páľavy a v máji nádherne vonia, dokonca kvet môžete jesť. Prišla na príslušný úrad, vysvetlila situáciu úradníkovi, ktorý od stola ani hlavu nezdvihol. Odpovedá, mňa nezaujímajú Vaše stromy. Bola jasná, že nič nevybaví. Už skoro zabudla, keď úradník prišiel na kontrolu a povedal jej, že určite na stromy niečo leje, keď tak vysychajú. Situácia sa doslova otočila tak, že nakoniec bude musieť za novú výsadbu zaplatiť sama, lebo ju ten úradník oznámi patričnému úradu.

Čo myslíte, že sa stane. V našom spravodlivom štáte sa vyleje špina na človeka a usilovný úradník si už niečo nájde, že nepracujete riadne. Ideálne je, keď je o svojej pravde dokonca presvedčený, hoci mu dávate dôkazy o klamstvách v udaní. On predsa na „niečo“ prišiel pri kontrole a to si nedá vziať. Jeho kariéra môže ísť predsa hore. Pýtam sa zainteresovaných, čo sa to tam deje. Nová metla vraj lepšie zametá. Chcete informovať jeho nadriadeného, nepodarí sa. Dotyčný má všetkých pod palcom a cez podriadenú sieť, sa veci určené k nadriadenému nedostanú. Je to vlastne bezpečnostné opatrenie, na úrady podchvíľou posielajú indivíduá biely prášok, nábojnice, poplašné správy alebo niečo, čo po prečítaní listu spustí akúsi neznámu alebo ojedinelo sa vyskytujúcu chorobu. List môže byť dnes doslova nebezpečný, preto miznú schránky, podateľne a zodpovednosť. Vysoký predstaviteľ úradu, nemá vlastne ani čas, vybudovaný úrad zvislo aj horizontálne,  celá organizačná štruktúra, sa mení každé voľby a počul som, že komplet sa všetci vymieňajú zvislo (V) aj horizontálne (H). Nadriadený by mal vedieť o všetkom, ale cez VH filter mu to určite doručia, len ako stručné resumé. Reprezentácia mu zaberá čas a tak sa stáva, že podpisuje vlastnoručne pripravené klamstvá bez zodpovednosti. Podpis je čitateľný a na kvalitnom, akoby ručne robenom papieri, aby mal váhu vrcholného orgánu. Máte právo sa súdiť, ale skúsení advokáti Vás hneď upozornia, bude záležať, na aký senát natrafíte. Nechcem počuť, že rozhoduje kedy sa bude pojednávať, či v pondelok alebo v piatok, či výsledok bude záležať, či je senát sýty alebo hladný, či Vás pozná alebo vôbec nepozná, či sa mu chce čítať alebo len rozhodovať, veď jemu sa nič nemôže stať, dávno som zabezpečený, neznámy je predsa známy, keď to uzná za vhodné. Štát som predsa ja, úradník!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fico žije v atmosfére strachu, jeho ľudia končia v putách

Šéf Smeru sa zastal viacerých zadržaných.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Z tohto už Fico neutečie

Fico je svojim ľuďom verný za každých okolností.


Už ste čítali?