Dokonalosť

Autor: Miroslav Ferkl | 19.3.2016 o 15:58 | (upravené 19.3.2016 o 17:01) Karma článku: 4,39 | Prečítané:  514x

Najprv som chcel dať tomuto článku názov Kotleba s výkričníkom, kedže už prekročil moju povolebnú otázku, ktorú som mu venoval minulý týždeň. Osobne ju zodpovedal svojím zákazom divadelného predstavenia, 

kde tvrdil že dochádzalo k vulgárnym prejavom, čo on nestrpí. Umenie nie je dokonalosť, ale dielo tvoríme my ľudia, preto je umenie, že ho dokážeme zopakovať.

Dokonalosť sa mi však zdá primeranejšie situácii, ktorá nastala po zákaze predstavenia úspešnej inscenácie. Otázka je, či to riešenie, čo spravil je dokonalé. Skôr by som povedal je dokonané! Už by nemal mať nikto ilúzie, aká by z neho bola veľká osobnosť, čo by dokázala zákazom viesť ľudí k dokonalosti. Aj na plotoch viseli kedysi tabuľky, je zakázané vstupovať do ochranného hraničného pásma, hrozí úraz elektrickým prúdom alebo zastrelenie. 

Obmedzovanie začína zákazmi. Strpím zákaz v doprave, otáčania alebo jazdu v protismere. Dokonca niekoho napadlo miesto zákazu, vztýčiť tabuľu so smrteľnou rukou. Tá platí významne, odstrašujúco, pripomína až nacistický pozdrav. Aké tabule by pribudli, keby o nich mohol rozhodovať Kotleba?  Je bývalý učiteľ. Verím, že možno nezvládnutá situácia na školách v súčasnosti, dokázala tohto pána nadchnúť pre oslavovanie prejavov vojnového štátu okamžite spojeného s ochrannou zmluvou s nacistickým Nemeckom vtedy nazvaným "Veľkonemecká ríša", jednoduchých riešení.

Ked treba vyvesiť čiernu zástavu na oslave záchrany našej národnej cti, neváha. Je mu ľúto, že Tisa obesili, vraj nebol nikdy na zozname vojnových zločincov.  Čo spraví, aby tu mal dokonalý štát?  Zakáže strany, aj tak sa nevedia dohodnúť a keď sa dohodnú, aj tak je to podvod na voličoch. On sa sám so sebou a možno poradným zborom zamestnancov, členov hnutia k dokonalosti, vždy dohodne, veď ide len o dobrú vôľu. Naši učitelia nás doslova mučili pred rokom 1989, keď na nás zahulákali, plesli nám zaucho, prehli nás a svojím remeňom alebo zväzkom kľúčov vytrieskali. Alebo aj útla a maličká, vždy červená učiteľka svojou trstenicou po dlani, prstoch. Ak sme predsa prejavili kúsok odporu, jeden z nás vyrobil lietadielko-lastovičku z papiera a poslal ho plachtiť k tabuli, kde stála táto útla učiteľka chrbtom a písala vetný rozbor. Boli sme práve na vyučovaní poobede, nakoľko boli školy preplnené. Viem, že nás pustil riaditeľ až okolo deviatej večer, toľko nás držal zavretých v triede, kým sa autor lastovičky neprizná. Chodil po triede, vrčal, líškal sa každému jednému do tváre, hrozil, dupotal. Vtedy sme držali ako jeden, nikto nezradil. No malo to mať iný priebeh, mali sme všetci vstať a priznať sa, že sme videli lastovičku, ako letela zavretá v triede, nemala kde ujsť z väznice zvanej škola.

Telesné tresty boli vtedy zakázané, už Mária Terézia sa s nimi musela vysporiadať. No komunisti prevzali prax fašistov a vo väzbách, väzniciach, školách pokračovali v týraní a strieľaní, vždy si za to obeť streľby mohla sama. Pokračovali v despotických fanatických krikoch a rozkazoch. Do dnes počujem, ako sa môj sused snažil v tom hulváckom kriku vyniknúť, mal som pocit, že by ním zabil klinec bez kladiva, keby to skúsil. Decká leteli do tried, že si išli nohy polámať, stoličky prevracajúc.  

Boli sme v studenej vojne, stále pripravovaní na vojnu. Organizovaní v Pionierskej jednotnej organizácii, ktorá pokračovala do Zväzáckej organizácie, liahne politických talentov pod dohľadom Štátnej bezpečnosti, áno pri konferenciách sedel v predsedníctve vždy prvý takto predstavený človek, pre výstrahu, že priamo bude počúvať, či nevedieme protištátne reči. Bol som priamo svedkom na takej konferencii v roku 1984, bol to akýsi plukovník v civile a sedel nám pred našimi očami. Dokonca ma kolega, ktorý bol komunistom, požiadal o zápis do špeciálnej komunistickej listiny účasti, nakoľko sa to konalo v sobotu a on musí ísť čosi dôležité robiť-už vtedy obchodoval s kožušinami a bonami,  účasť bola dôležitejšia a neúčasť sa trestala, neúčasť v obchode, nič si nezarobil. Žiadna opozičná diskusia sa nepripúšťala.

Zväzarm priamo pripravoval pilotov, parašutistov, streľcov, vodičov. Chodili sme povinne strieľať, lebo sme roznášali výplaty po stavbách, podchvíľou bolo cvičenie Civilnej obrany, aby sme vedeli si nasadiť masky a poznali miesto úkrytu. Žili sme stále v akomsi napätí, ktoré nám pripomína Severná Kórea, kde Vás na 15 rokov odsúdia za pokus o strhnutie propagandistického letáku, to už je pokus o strhnutie štátu a jeho osvieteného vodcu. Tam za tou hranicou je hranica vzoru existujúcej totality, totálneho Slovenského šialenstva označovania nepriateľa z rasových a iných kresťansko pomýlených dôvodov, ktoré Kotleba vychvaľuje. Žiaľ stúpajú mu čísla podporovateľov, pribúdajú k nim aj moji priatelia, ktorí sa cítia ponížení Mečiarovým spôsobom rozdania majetku a likvidácie úspešných podnikov. Podporou teroristických a fašistických akcií, aké nám tu predvádzala Slovenská informačná služba v nedávnej minulosti a zrejme podľa posledných udalostí, je v súčasnosti prenesená už aj na iné štátne orgány, ktoré používajú doslova násilie voči svojím občanom a mestám.

Tiež pseudolegalizáciou s autorizáciou v akýchsi schránkach s tučnými províziami, ktoré už do očí bijú z každého kúta verejného obstarávania. Inak si neviem vysvetliť, prečo nemôžu byť zločiny vyšetrené, obludné amnestie zločinov do budúcnosti, zrušené absolútnou väčšinou spravodlivosti, ku ktorej sa pred voľbami všetci sľubujúci politici hlásia.  Jediné vysvetlenie je, oni to v skutočnosti podporujú. Chystajú super ploty, zvyšujú počty policajtov, zvyšujú sadzby pokút, usilujú o superkontrolu nad všetkým. Oni nás chcú chrániť, oni v skutočnosti nič iné nerobia, len likvidujú dôkazy proti sebe, umožňujú, aby preferencie jednoduchých riešení vedúcich k dokonalej Utópii, neustále rástli. 

Ľudia to dobre cítia, stále však majú strach, lebo ho tu niekto zámerne vyvoláva. Dúfam, že toto si nastupujúci poslanci uvedomia, škrtnú svoju príslušnosť ku stranám a budú hlasovať podľa sľubu a len podľa svojho svedomia, proti zlu, proti zločinu ukradnutia štátu. Verím, že ešte nie je neskoro.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie, má už 248 obetí

Zabíjali padajúce budovy, medzi obeťami sú aj deti.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?