Ber to!

Autor: Miroslav Ferkl | 22.7.2015 o 11:04 | Karma článku: 5,85 | Prečítané:  826x

Vidím dvoch ľudí, muža a ženu, ako vlečú hliníkovú reklamnú tabuľu „Áčko“ ľudovo povedané. Striedajú sa, muž už vyliezol na vyvýšený mostík cez rieku, je vpredu. Žena tabuľu musí držať oboma rukami, tak sa jej zle kráča, odpočíva.

Žena váha, uvedomuje si, že ju niekto pozoruje. Ozýva sa v nej svedomie  a stále stojí, či ešte má ďalej nosiť, čo jej zjavne nepatrí. Ber to, syčí na ňu muž bez váhania. Žena ho poslúchne a pokračuje za ním. Komu patrí tabuľa bez nalepenej reklamy, sa nedá okamžite zistiť. Väčšina firiem si ju ešte zamyká o nejaký pevný predmet, zrejme poučená týmito krádežami. Možno sa títo dvaja dali na podnikanie a potrebujú o sebe dať vedieť, o tom je reklama. Či je to teda krádež, bez okradnutého to nevie zistiť nik.

Tento príbeh navodzuje atmosféru, ako je okrádaný štát, ktorý si zvolili jeho občania. Ak obyvatelia len prizerajú a nekričia, že boli okradnutí, krádeže pokračujú. Odovzdali dane, odvody a ostatné je závislé na politikoch.  Voľby sú zväčša o reklame o dobrom marketingu, ako presvedčiť alebo oklamať, teda dnes to skutočne vyzerá na dobré klamanie voličov. Kauzy sa vlečú a žiadna, dokonca ani politická zodpovednosť nie je vyvodzovaná. Aktéri zostávajú na očiach, hoci sa zdá že boli stiahnutí z prvej línie. Nezrozumiteľnosť, zahmlievanie, x té dopĺňanie Zákonov o vypúšťanie, pridávanie slova, spojky, vety, bodkočiarky...pre niekoho minimálne a pre niekoho trestne malé od minimálneho, lebo nevystúpil z niečoho, čo politik chce ovládať.  Politik by mal vedieť, že občan sa chce orientovať a preto by mal zmeny robiť riadnym spôsobom a vždy po malých zmenách uverejniť plné znenie so zmenami v riadnej Zbierke Zákonov. Tu niekde začína nechápanie, nechcené poznávanie, nezáujem o veci verejné a doslova „plodenie“ občanov, čo už dokážu len z ulice zobrať vec, ktorá sa dá niekam odovzdať za peniaze. Hoc sú minimálne, na fľašku to vychádza a denná dávka, je ich šťastie. Ber to, o nič sa nezaujímaj, nepočuj, nikomu nič nehovor, čo si videl a budeš šťastný!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie, má už 248 obetí

Zabíjali padajúce budovy, medzi obeťami sú aj deti.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?