Voľby a politický smer

Autor: Miroslav Ferkl | 9.5.2015 o 12:08 | Karma článku: 4,06 | Prečítané:  455x

Cameron má väčšinu. Je po voľbách v krajine, ktorú vnímam konzervatívne, ale aj liberálne voči všetkým národom sveta. Díval som sa na tú možnosť, čo vyhlásil pre Škótov, zostali.

Dívam sa na tú možnosť čo vyhlasuje pre celú Britániu, dilema Európa. Jeho vyhlásenie "Euro nočná mora",  normálne ma straší, že mám v peňaženke pár Euro, či zajtra za ne niečo kúpim. Verím, že Cameron patrí medzi tých politikov, ktorí sa zásadne mýlili v odhade svetového smerovania. Chamberlain nám zamával akýmsi papierikom a skutočne to bolo inak, nebola to zmluva, na ktorú môže byť niekto hrdý. Odštartovala delenie sveta a krvavú kúpeľ skoro po celom svete. Zmluvu museli negovať, bol to omyl.

Ísť či neísť, byť či nebyť? Pýtali sa politici tohto sveta, ktorí boli pozvaní na Červené námestie na deň veľkolepej, najväčšej prehliadky moci. Máme opäť súhlasiť s novým delením sveta, ak sa to jednému prestane pozdávať. Že to môže byť inak, veď história hovorí, že máme nárok, že tam vždy bol náš vojak a udržoval oheň. Kliknete a ste v priamom prenose, LIVE! Pozeráte na tie hrdé šíky armád, na tie tváre, krok, pohľad, tisíce vojakov a nafúknutej techniky na ničenie ľudí a ich miest a obcí, salutovanie jednej tribúne plnej usmievavých "milých" politikov. Pokúšam sa vcítiť do myslenia jednotlivca, či ešte má aj svoj pohľad na vec, či sa dá ešte niečo zastaviť, aby nebolo neskoro. Čo bude robiť, až dostane rozkaz, máte konečne voľno, môžete ísť domov. Bude doma? Bude len krátko, treba sa postarať o túto veľkú mimoriadne silnú armádu, techniku treba udržovať, mazať a natierať, cvičiť, aby bola použiteľná, aby boli pripravení, opäť brániť svoju vlasť, "Otečestvo", lebo útok je najlepšia obrana. A to robíme, pravidelne niekde treba zaútočiť a potvrdiť si svoje kvality.

Polemika v každej krajine, u nás inak rozmýšľa prezident a inak predseda vlády. Je to vždy o predvídaní. Kto sa mýli a kto ide správnym smerom. Strach a obavu môžete mať len z veľkej armády, ktorá potrebuje pravidelne útočiť! Inak ide vždy o trón, ide o čas, kedy sa to všetko opäť zvrhne, nekontrolovane.

Potom príde čas, že pozostalí už len pália sviečky a spomínajú na tú tragédiu. Kladú vence k hrobu neznámeho vojaka a modlia sa, aby sa to už nikdy neopakovalo. Ani ten reparát kapitulácie 9. mája 1945, lebo nestačilo, že vojna v Európe skončila 8.mája.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?