Proletárov nevidno!?

Autor: Miroslav Ferkl | 29.4.2015 o 15:35 | Karma článku: 4,35 | Prečítané:  602x

V roku 1989 sa navliekli do pekných farebných montérok s logom firiem od výmyslu sveta, dostali k dispozícii techniku, o akej sa nám starším len snívalo, prácu desiatky traktorov nahradí jeden výkonný s klimatizáciou, väčšina robotníkov je dnes technikmi ovládajúcimi robotov...aj. Nuž zmenil sa ten proletársky svet, jeden dokonca minule mrskol lopatou, že odchádza, keď mu dal majster kopať prípojku vody, založil si s.r.o. a dnes po piatich rokoch ide stavať vlastnú bytovku. To je celkom zaujímavá Diktatúra proletariátu, keby nie Putina, a toho veľkého Marxovho pomníka v Londýne, asi by sme na ňu a na tú dobu zabudli. U nás majú akosi moc drahé hodinky, aby sa cítili proletariátom. Umastené montérky odišli do zabudnutia, to dnes nie je žiadna pozitívna reklama pre Firmu a jej PR.

Reagujem na zapäčatenie kancelárii, kdesi na Pozemkovom úrade, kde dali výpovede siedmim zamestnancom a tí neprijali výpovede či presuny na iné vzdialené pracoviská v iných mestách. Za zmienku stojí hneď vyvolané účinné prenasledovanie všetkými možnými spôsobmi a kontrolami. Kedysi sme to volali šikana. Mám dojem že pre ten dôvod, kedysi prijali aj určitý zákon. Za oných čias bola dokonca tolerovaná súdruhmi v armáde, mali menej starostí s disciplínou, všetko sa vybavovali na nižších úrovniach. Sem tam to stálo aj život. Bývalý zodpovední funkcionári dnes pripúšťajú pochybenia, potupu odborníkov, ktorí evidentne na všetkých postoch chýbali a vyhovárajú sa na „normalizáciu po roku 1969 kedy došlo ku zmene prvého tajomníka, Dubčeka vystriedal Husák“. Zmena v živote je niekedy krutá, ale pokiaľ nejde priamo o život, dá sa vydržať. Viem o čom hovorím a viem, koľko úsilia treba na získanie práce, zákazky, ak nemáte politické krytie a protekcie. Súťaž je tu stále v plienkach a v niektorých súťažiach, ani nie je záujem súťažiť, nakoľko si všetci myslia, že je všetko skorumpované. Myslím, že aj to je atmosféra, ktorá prispieva ku zvyšovaniu nezamestnanosti, „blbej“ nálade v spoločnosti.

Kto môže povedať, že dnes vládne Diktatúra proletariátu, keď evidentne je tu jednoduchá odpoveď, že na Bianko zmenkách sa dá ryžovať stále. Zmenky držia schránkové firmy, ktoré ich kúpili a nekompromisne cez svojich draho platených právnikov šliapu po nepodpísanom papieri, o ktorom sa dozvieme, akú má hodnotu, až pri tvorbe štátneho rozpočtu, do ktorého si musíme požičať, aby sme vôbec tento štát celkom nezruinovali, aby bolo ešte vidieť na našich uliciach zainteresovaných policajtov na vyberaní pokút, učiteľov čo zvonia na vyučovaciu hodinu, ale nadávajúcich na zlý školský systém, produkujúcich zbytočných intelektuálov, ktorí udržujú ešte povedomie národa pri živote. Jeden prebytočný sa našiel v inej inštitúcii, kde má v pracovnej náplni besedy na stredných školách a keď nedávno bol na gymnáziu a nevedeli mu odpovedať, kedy v akom období žil  Ľudovít Štúr a čo znamenal pre Slovákov, prestal veriť, že to niekto s touto generáciou aj myslí vážne. Dejepis sa skoro nevyučuje, hoci dejiny sa už nedajú prepisovať, stále sa nájde snaživý tvoriteľ dejín, čo povzbudzuje svoj ľud, národ, aj masu motorkárov v čiernych kožených bundách na historických amerických motorkách, lebo má historické nároky na celý svet.

Či vôbec o tom a tejto hrozbe, vie aj náš Stvoriteľ? Asi áno, lebo to pohnutie Himalájou o desať metrov, mohol dokázať len ON.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Osem zásadných zmien v hypotékach, ktoré odštartujú od marca

Kto si málo sporí a príliš často mení zamestnanie, dostane o niečo nižší úver ako doteraz.

KOMENTÁRE

Na obranu bratislavskej kaviarne

Kaviareň je so svojím dešpektom k spiatočníctvu pre vidiek trvalou výzvou.

BRATISLAVA

Bol priekopník – utečenec. Jeho meno zmizlo z novín aj z histórie

Václav Nedomanský má zo svetových šampionátov deväť medailí.


Už ste čítali?