Vojna

Autor: Miroslav Ferkl | 7.3.2015 o 18:18 | Karma článku: 7,95 | Prečítané:  1273x

Vojna na Ukrajine nie je naša vojna!? Musím reagovať na tieto slová pán dr.Čarnogurský. Na Ukrajine nie je žiadna vojna, to je len taká krčmová bitka s desiatkami tisícmi po zuby ozbrojenými bitkármi-poľovníkmi, čo strieľajú na všetko, čo sa hýbe. To je bitka o výšku postavy pán dr. Pamätám si Vás, ako ste sa postavil pred dve veľké hromady. Jedna bola hromada odpadkov na Luníku 9 v Košiciach a druhá bola hromada čierneho uhlia v nejakej mne už neznámej elektrárni, možno ani nie našej, teda na našom území sú ešte Vojany a vôbec, aká naša!? Jedna hromada sa postupne aj Vašou zásluhou postupne odpratáva, teda začala sa a možno stále zostáva rovnaká, lebo, viete sám, že každý deň ráno začíname...Druhá bola Vami vyjednaná, ako bártrová deblokácia za dlhy po dodaných zbraniach. Sú to určite tie isté zbrane, za ktoré nám riadne nezaplatili, ktoré tam dnes zabíjajú ľudí...V dobrých zmluvách a faktúrach sú dojednania, že kým nie je zaplatené, tovar zostáva majetkom dodávateľa. Stále tvrdíte, že to nie je naša vojna, keď sa tam zabíja použitím nášho majetku?! je tu oficiálne zverejnené priznanie nášho občana, že sa zapojil do bojov na strane nejakej skupiny, zvanej separatisti, ale vraj to nie je vojna oficiálna, lebo vraj nikto iný nemá doklady, všetko je premaľované a doklady nechali doma. Nikto oficiálne nevyhlásil vojnu a My ostatní máme držať hubu a krok, veď sa o nič nejedná, nie je to naša vojna...Náš premiér je presvedčený, ale len na 70%, že bude.

Je 100% isté, že naši ľudia, naši robotníci, ktorí ich vyrobili, nedostali riadne zaplatené. Dlh zostal republike. Bolo odporučené oficiálnymi predstaviteľmi, aby republika žalovala komunistov, sovietskych alebo akýchsi komunistov, že Tí za to môžu, to povedal vtedy predseda Chasbulatov. Vojna vznikne aj vtedy, keď dlžník nemá alebo nechce platiť.

Vy ste bývalý premiér 1/3 republiky, čo zostala z tej republiky, ktorej dlžník dĺžil. Vaša intuícia o jednej stoličke sa vyplnila. V Európskom parlamente máme stoličku a nielen jednu a vlastne to nie je stolička, to je kreslo. Pohodlné a dobre platené, no pre našich ľudí akosi nezaujímavé, kedže sa na voľbách do týchto kresiel zúčastňuje minimum ľudí. Kedže sme stále republika, ktorú ste pomáhal budovať, mala by byť táto verejná európska stolička Vami viac uctievaná. Ukrajina patrí do Európy. Aj Rusko patrí až po Ural. A tá vojna je teda určite naša, aj keď teraz otáčate a radíte vo Valdajskom klube komusi inak. Postavil ste sa pred ruiny Debaľceva a hovoríte, aby sme sa do ich vecí nemiešali. To sú len ich geopolitické starosti. Červená zástava potrebuje stále hromadu mŕtvol a cestu k väčšej postave Stalina na Kryme, ktorého nesmie nikto zatieniť, ako to deklaruje práve osadené súsošie troch účastníkov konferencie v Jalte. Má to byť signál, že svet sa tam zastavil na večné časy? Že človek nikdy nemôže dosiahnuť slobodu a mier?

Z Vášho blogu pán dr.Čarnogurský mám pocit, že sa idete opäť postaviť, tentoraz na čelo neoznačenej armády zelených mužíkov a idete brániť našu národnú česť proti základni cudzích zbraní. Vaša rétorika je rovnaká, ako som si vypočul pána Putina, keď rečnil pri tom Valdajskom jazere. Je to rovnaká rétorika, ako sme museli roky počúvať a prerušovať prácu na zveľaďovaní Vlasti do roku 1989. Tú rétoriku ste kresťansky a nebojácne kritizoval. Verím, že ste pochopil zmysel kresťanstva, že viete ako veriaci človek, hľadať kritický čas na  Pokánie, lebo tej nezmyselnej smrti, pred železným Plotom rozdeľujúcim Západ a Východ, kde sme všetci boli donedávna, už bolo priveľa.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie, má už 248 obetí

Zabíjali padajúce budovy, medzi obeťami sú aj deti.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?