Masaker!

Autor: Miroslav Ferkl | 25.1.2015 o 13:00 | Karma článku: 5,42 | Prečítané:  1053x

Z posledných správ, to už nie je len 5000 a 13 obetí na zastávke, kdesi v Donecku, to už je zas 30 zmasakrovaných v Mariupole. Pozerám obrázky mesta v zimnom háve, kde je rovnaká teplota a počasie, ako teraz v našom slovenskom meste Martine -1°C.  Pozriem na ulicu, ľudia pokojne kráčajú na nedeľnú omšu vedľa parkovísk plných moderných áut, obchody sú plné tovaru, u nás ešte otvorené aj v nedeľu. Na obrázkoch včerajšieho ukrajinského mestečka sú ľudia na zemi zakrytý tým, čo bolo po ruke, pohľad na zmasakrované telá je hrozný, mladá policajtka v sukničke ohliada mŕtvoly,  autá ešte včera moderné sú už len vraky, budovy majú rozbité všetky okná, je zima už aj v duši človeka, ktorý pozerá cez ostrý otvor v tabule skla, ktorý prestal byť oknom do sveta.  Je tu zmena, ktorá trvá už rok.  Besy sa pohli. Niekto stlačil spúšť a šíri púšť.  Okrem mien, ako Putin čo nevedel, čo robia jeho ľudia na Ukrajine, teda okrem turistiky a zveľaďovania ruskej ústavy, teraz o tom nevie ani, akýsi pán vodca Zacharčenko. Ak sú jeho slová, „Ostro odmietam útok na civilné ciele“ skutočne jeho, slová útok na vojenské ciele je vraj legitímny, sú legitímne!?. Včera sa prechádzate v civilných šatách po ulici, zajtra Vás zoberú do vojenského oblečenia. Čo to je vojenské oblečenie, keď sused je večne v maskáčoch a stále je len civil?

Spomíname na velikána druhej svetovej vojny Churchila. Jeho slová po Mníchovskom diktáte „Mohli sme si vybrať medzi vojnou a hanbou. Vybrali sme si hanbu, ale zožneme vojnu.“ Zbrane ešte mlčali. Výsledky všetci poznáme, teda domnievam sa a chcúc dokončiť túto vetu, začínam o tom pochybovať. 25 rokov je doba, kedy ľudia svoje kroky a úvahy skracujú, dejepis tiež. Začínajú divieť, a nežijú pri tom v džungli.
Svet sa musí spojiť, musí to zastaviť. Bezpečnostná rada OSN je neschopná nič urobiť! Spojená je v rozhodovaní s krajinou, ktorá vetuje a šíri Zlo. Mala by byť vylúčená z rozhodovania? To tu už však kedysi bolo a splodilo to Hitlera. Dnes uvažovať z diaľky, kto bojuje prvý a kto posledný, je ťažký pacifizmus bez riešenia.

Stále niekto bojuje proti Tichu. Stále niekto chce meniť hranice, hoci ich už skoro ani nepoznáme, stále niekto hrozí a skutočne terorizuje ľudí. Ako včera a už pridlho na východnej Ukrajine. Ak máme musieť zomrieť, mali by sme mať možnosť aspoň žiť!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie, má už 248 obetí

Zabíjali padajúce budovy, medzi obeťami sú aj deti.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?