Žijem v negociácii a inklúzii

Autor: Miroslav Ferkl | 5.1.2015 o 17:54 | Karma článku: 4,19 | Prečítané:  780x

žijem zdravým, kreatívnym a produktívnym životom, chcem žiť ako kolegovia z vyspelých štátov...Som zdravý a platím, nechodím čakať na smrť do čakárne u lekára (zháňanie akéhosi papiera pre druhú poisťovňu, pri čakaní podpory z prvej poisťovne), kreatívne prispievam k diskusii ku odpovediam na otázky Svetového menového fondu piatim nositeľom Nobelovej ceny k téme „Kam smeruje ekonomika sveta v blízkej budúcnosti“, keď produktivita je väčšia, ako spotreba.  Produkujem veľké H, každý deň...hlavne, že nespĺňam kritérium chudoby, starám sa o dostatočné +++, aby som mohol primerane ---. Čo mi dnes chýba. Išiel som sa okúpať, vidím zástup ľudí, na dverách oznam-máme plno, hygienická norma nedovoľuje pustiť ďalšieho záujemcu o zohriatie sa v termálnej prírodnej vode tejto Zeme, vonku fúka, sneží, mrzneme. Z našej H prestali strieľať, došla munícia a tak obsadili kúpele, počkajú, kým po týchto sviatkoch zasa vyrobíme nejakú palebnú silu, ktorá by pomohla ekonomike sveta.

Ekonomovia sa zhodli na termínoch  globálnej ekonomiky, príjmovej nerovnosti, sociálnej a ekonomickej inklúzie, tak znie komentár. Zaujal ma tento termín Inklúzia a pozerám, že je to x krát opakované slovo moderného sveta.  Doteraz som ho ako aj slovo negociácia nepoužíval, preto som si ich musel vyhľadať v slovníkoch, čo vôbec znamenajú. Pozerám, že špecialisti politici toho narozprávajú v týchto termínoch dokolečka sa opakujúc, ako pri obohratej platni, až nakoniec všetci končíme pri Chlebe a Hrách, a samozrejmom pokoji potrebnom pre život.

Kde sa pozriete je rôznorodosť,  človek je však v podstate jednoduchý. Potrebuje málo. No keď sa združí do veľkých celkov, začnú s ním hýbať sily, ktoré si hovoria štát, štátny záujem na báze národa, ideje, jazyka, farby, rasy, náboženstva alebo aj sily konšpirácie a provokácie. Globálne, ak tomu chce porozumieť,  začne robiť vedu- ekonomiku. Zložitá veda, ktorej len občas niekto skvele porozumie, trafí sa do pohybu davu a trhu, čo komisia ocení cenou. Tak mi to totiž z tých odpovedí pripadá, že nikto tu nevie riešenie, okrem hygienikov, ktorý Vás nepustia do vody, lebo norma. Ešteže máme tých Írov, ktorý sa pre vodu búria, inak by sme si nevšimli, že doteraz za ňu neplatili, čo poškodzovalo svetovú ekonomiku.

Ak začnem uplatňovať permanentnú inklúziu, začnem pochybovať aj nad tým chlebom. Vraj z chleboviny len priberáme. Čo nám vlastne zostáva, keď je nám už odopieraná voda, chleba a kanóny už nevyrábame. Čím prispejeme k rastu svetovej ekonomiky, kedže pokles je nežiadúci, pokles je kríza a opäť  niekoho napadne riešiť krízu nie inak, ako vyrábať Hlavne a Náboje. Svet a túto Zemičku máme len jednu,  učme sa spájať, nie napádať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie, má už 248 obetí

Zabíjali padajúce budovy, medzi obeťami sú aj deti.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?