Epidémia!

Autor: Miroslav Ferkl | 4.10.2014 o 17:48 | Karma článku: 3,97 | Prečítané:  706x

Alebo Pandémia. Oba výrazy označujú skazu na veľkej ploche planéty, skazu na ľuďoch, smrť. Jednu rozsievajú vírusy a baktérie, druhú samotní ľudia. Vírus ani baktéria nemajú vlastný rozum, sú naprogramované prírodou a stretnutie s nimi je v podstate náhodilé, aj keď dnes ústretovo mobilizujeme toto stretávanie, chceme sa s nimi nedobrovoľne, ale radi stretávať. Človek hoci si hovorí rozumný, je v podstate veľmi sociálny, potrebuje sa združovať, spoločne vymyslí také pestvá, o ktorých sa nám ešte ani nesníva. A zrejme ani nebude, ak dôjde k našemu totálnemu vykynoženiu. Zaujímavé je, že je tu jedna skupina, čo usiluje o pravidlá a poriadok si inak nevie prestaviť a druhá usiluje o neporiadok, o teror o znárodnenie lupu, lebo to tak dobre znie a bolo to z úspechom použité pri presadení si svojej moci. Dnes už vieme, že akokoľvek vzletne a dobre socializujúco pôsobiace heslá na demo, masu ľudí, museli padnúť, keď sa väčšina dozvedela, akým spôsobom to chceli uplatniť voči všetkým. Čiže situácia je iná, ak sa ľudia medzi sebou rýchlo dorozumievajú. Ak sa im však siahne na jazyk, rebelujú a druhá strana z nich spraví fašistov a začne strieľať po všetkom čo sa hýbe na zemi aj vo vzduchu. Všetci zírame a strácame pokoj a kľud, čo tu zdanlivo doteraz bol.

Na lúke pred 25 rokmi často pukotali  malé aj veľké zbrane. Dnes je to tu opäť. Chceš mier, priprav sa na vojnu, povedal kedysi, ktosi. Lekárovi je to jasné, lekári nepomôžu, tu musí nastúpiť armáda, inak sa epidémia rozšíri nadobro. Vírus v hlave, sa šíri rýchlejšie ako ten prírodný. Pozerám si údaje o bitkách, vojnách, jedna sedemdňová, druhá tridsaťročná. Obetí na mraky. Tí s poriadkom im dávajú mená na kríže, Tí čo im je ľudský život ukradnutý, ich zavalia do hromadného hrobu s neznámym vojakom. Čo si asi myslia prezidenti dnešných štátov, keď jemu neznámemu kladú vence. Jeden už vie, že nesmie váhať, ak si má udržať moc v štáte, musí dávať najavo, že sa nebojí ju aj použiť. Sem tam si odkrojí územie. Stále provokuje. Armády sa prezliekajú, už nerozoznáte rybára od turistu, turistu od vojaka, všetci sú v maskáčoch a na výlete. Nikto nevie o čo im ide, ale všetci vedia, že oni sa len bránia, bránia sa, aby ich nehádzali do spoločných hrobov spolu s obeťami epidémie, všetci vieme, kto je predsa fašista.

Vedia to skutočne ľudia dnes? V tomto preinformovanom svete, kde sa dá pravda aj nepravda zúžitkovať v prospech veci dávkovaním. Propaganda, reklama. Kde je ten zdravý rozum človeka rozumného? Kto dnes vie, kto bol Giacomo Matteotti?! Talianskeho poslanca dal legálne zavraždiť Benito Musolini. Je vražda legálna? V čase fašizmu sú bitky a vraždy oponentov „legálne!“ V tom je zásadný rozdiel demokracie, vlády a súdením podľa zákonov, oproti fašizmu, kde je vražda od šírenia tejto ideológie vyhlásená zvrátene za legálnu.

Škrtením kohútikov plynu na východe u našich dodávateľov, sa nám tu niekto pokúša naznačiť, že podporujeme fašistov. Predseda vlády nás však ukľudňuje, že sa nič nedeje, že on je vlastne proti sankciám, je za všetky problémy, ktoré silou rieši Putin. Ten vírus čo spôsobuje tieto sociálne epidémie je tu zas. Rusko sa nikdy nedostane z problémov, ak nebude podporovať humanitu, zachraňovať človeka rozumom, rozumne využívať silu, ktorú ma v skladoch zbraní, nešíriť ohováračskými kampaňami zmätok do hláv ľudí, nesmie podporovať škodlivý nacionalizmus, nesmie podporovať zabíjanie nevšímavosťou k ruským zblúdeným dušiam, ktorí ako turisti chodia po zuby vyzbrojení po tejto planéte.  Vírusu v hlavách sa nikdy nezbaví, ak si neprizná hnusnú roľu, ktorú vykonával jeho predchodca v mene čudnej ideológie, ktorej podstatou bol vraždiaci mechanizmus moci, internacionálne zasahujúci všade, kde mu to prinášalo prospech územný, finančný alebo ideologický, čo však bol len predstieraný pláštik, keď si nevieme vyrobiť- ukradneme. Krádež a teror nazveme znárodnením, vlasteneckým bojom proti nepriateľom ľudu.  Sabotujúci vlastný slobodný trh života v mene udržania sa pri moci, je strašný prejav dnešných dní.  Jeho predchodca, ktorý sa nechával silácky prezývať Stalin, skutočne uzatváral Zmluvy a všemožne podporoval skutočný fašizmus, keď mu delil územia iných štátov. Ako sa dnes cítia preživší francúzsky komunisti, ktorý svojimi sabotážami otvárali Hitlerovi svoje Francúzsko v roku 1940 na jeho, Stalinov príkaz cez komunistickú Internacionálu.  Deje sa moc, ak cítime, že niekto evidentne nedbá na protesty vlastných ľudí, ktorí už bytostne cítia straty svojich blízkych, čo išli na akési vojenské cvičenie na ukrajinské hranice a keď o tom hovoríte, zbijú vás, vypnú internet, zastavia rotačku novín, zmažú elektronickú pamäť. Verím, že našu pamäť, ako sa správala moc v rukách nezodpovedných ľudí, ktorý odpúšťanie zla všeobecne vo vysokej politike považujú za normálne, nikto nevymaže. Pamäť a vírus sa neznášajú!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie, má už 248 obetí

Zabíjali padajúce budovy, medzi obeťami sú aj deti.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?