Voľby, veci, Labor day.

Autor: Miroslav Ferkl | 5.3.2014 o 16:56 | (upravené 5.3.2014 o 17:05) Karma článku: 8,27 | Prečítané:  251x

Opäť je tu čas rozhodovania. Opäť sa musíme rozhodnúť, či voliť Diktátora alebo Demokraciu. Denne sme konfrontovaní so zločinom, či už na domácej scéne alebo reakciami našich politikov voči medzinárodnej scéne. Kto vie zastaviť, potlačiť alebo zmierniť násilie na ľuďoch majetku, krajine? Kto to bude lepšie robiť a nemyslieť len na seba a svoju Paranoju, keď ho moc opantá a prestane triezvo uvažovať, dovolí strieľať aj na bezbranných, dovolí cudzej mocnosti, aby zasahovala a tvárila sa, že nezasahuje, že to nie sú vlastne žiadni vojaci, nikomu nepatria.  

Rozdiel medzi jednotlivcom a skupinou je, že skupina je vždy silnejšia, nápaditejšia a dokáže zvýšiť svoju silu svojou organizovanosťou. To je prípad človeka, v tom je jeho sila jedného Hlasu, že sa cíti, že k niečomu patrí, že je hrdý na to čo patrí do našej kultúry, čo človek vytvoril pre človeka. Veľa spoločných hlasov dá Chorál a ten Boží sa niesol do ďaleka, keď husiti tiahli. No šírili aj zlo, keď sa niekto nepridal, vypaľovali, rabovali...potrebovali z niečoho žiť na svojich výpravách. Človek sa rýchlo zvlčí, ak jeho nadšenie pre myšlienku, niekto zneužije.

Prichádzame o veci, niekedy sme obklopení zbytočnosťami, nepoužívame všetko, nemáme na to čas. Nemáme čas si prečítať dobré knihy. Nedávno po rabovačkách u mňa, som upratoval rozhádzané veci a povedal som si, ak mi nechali jedno Cdčko s popisom fixom číslo 641, hudbu, ktorú som už x krát počul, ale chcel by som ju ešte počuť, má strhujúci rytmus, tancovala na ňu skupina na kolieskových tradičných korčuliach so štyrmi kolieskami v Centrál parku v NYC. Mali vtedy v prvý pondelok v septembri v USA, Labor day, sviatok práce. Tanec v parku, predčasne uzavreté múzeá, let hodvábného motýľa v bezvetrí, množstvo ľudí na trávniku v parku, to boli scény, ktoré všetkých sprevádzali, v ten slnečný pekný deň. Tak by mali dopadnúť aj prezidentské voľby, mali by sme oslavovať voľbu Demokrata, lebo Diktátor je príliš zraniteľný, neobsiahne problémy, ktoré sa nakopili, jedna osoba to nevyrieši, ani keď ovláda väčšinu. Našiel som to Cdčko, rabovačov nezaujímalo, nezaujímali ich ani moje knihy. TV zmizla a ja som našiel neprečítané knihy a čas, o ktorý nás program v TV oberá. Už tam sú len samé reklamy a teraz aj kampaň, na funkciu, na imunitu, na miesto na hrade alebo v paláci s vidinou jedinej slušnej penzie s autom a šoférom. Voľme uvážlivo, kto si to zaslúži a kto nám skutočne poslúži. Kto hovorí pravdu sa už dávno vyfarbil, Kto zahmlieva, kto veľa a len sľubuje a mení farby, blafuje, ten nám nikdy nepomôže, ten si pomáha len sám. A ten sviatok v septembri je rovnako pekný, ako na 1. mája, svet ľudí je rovnaký, bez hraníc sa žije lepšie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie, má už 248 obetí

Zabíjali padajúce budovy, medzi obeťami sú aj deti.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?