Zo dňa na deň!

Autor: Miroslav Ferkl | 8.1.2014 o 12:49 | (upravené 8.1.2014 o 13:27) Karma článku: 10,35 | Prečítané:  739x

Zo dňa na deň sa môže zmeniť Váš život, ste na to pripravení!? Mal by si každý položiť túto perspektívnu otázku. Začal nový rok, sú tu predsavzatia, zamyslenia aj zmeny. Pre niekoho trvalé, ako tie trvalé následky. Tie 100% sú priam hrozné. Včera som sa dozvedel, ráno, na ceste prvej triedy europskeho významu č. 18 ešte odstraňujú autohaváriu, stret osobného vozidla s cisternou. Večer mi moja hovorí, Danka, jej kolegyňa mala autohaváriu, smrteľnú. Rozvedená 39 ročná, žijúca u rodičov s dvoma deťmi. Bola na ceste do práce, robila zodpovednú náročnú prácu rušňovodiča. V krimi na TV JOJ ukazovali situáciu, Škoda Felícia vrazená pod nápravu nákladného auta, žiadna šanca na prežitie v aute, ktoré už dávno nespĺňa limity pasívnej ochrany v situáciách, ktoré pravidelne nastávajú na preplnených cestách. Križujú sa vozidlá rôznych značiek, úrovní bezpečnosti a výkonov s rôznymi posádkami, prevažne s jednou osobou, ponáhľajúcou sa dodržať termín stretnutia, obchodu, nástupu do práce, odchodu alebo príchodu vlaku. Jedna osoba, už nebude musieť dodržať žiadny termín, pracovný, rodinný ani osobný, žiaľ ako sa ukazuje pri vyšetrovaní tejto nehody, nie vlastnou vinou. Osud jedného človeka sa naplnil.

Zo dňa na deň sme sa prebrali do dňa, kedy je Slovensko oblepené veľkoplošnými plagátmi s jediným pripraveným kandidátom na prezidenta. Máme mu veriť, že je pripravený, že už nebude dávať nepripravené sľuby o tom, že dialnica od Bratislavy po Košice, bude dokončená v roku 2010. Mala byť jeho skúškou na pripravenosť, dávať takého vyhlásenia nereálnosti. Alebo má byť pripravený ústavný súd, prípadne zvoleného iného kandidáta na prezidenta, stále nechávať po voľbách na smiešnej pozícii v úlohe kandidáta, ako sme toho boli svedkami všetci donedávna. Bol a je to výsmech pre nás všetkých, ktorí naivne veríme, že sa tu dodržujú Zákony, že sa vôbec nejaký sľub a voľba voličov splní. Voliči by si mali uvedomiť, že splnené slovo robí chlapa, že v politike mu nemôže prejsť ani 1000 klikov, aby obalamutil svoje nesplnené sľuby, svoje neodpovede na priame otázky, akokoľvek rýchlo hovoriace slová neznamenajúce žiadnu odpoveď . Ľudia si musia uvedomiť, že sluchom nedokážu dobre vnímať, väčšinou sa musia spoliehať na svoje oči, len si ich nezakrývajte počas jazdy, aby ste nemuseli vidieť popri ceste jediného pripraveného kandidáta na prezidenta.

Musia si hlavne uvedomiť, že jeho rozhodnutia a vyslovené verejné slová, už dnes majú trvalé následky. Neviním ho z priamej nehody na ceste. Viním ho, že priamo pokračuje v politike, ktorá ma za následok, že sa stále nenaplnil jeho sľub, sľuby jeho predchodcov, ku ktorým sa hlási a nasleduje ich, čo riešenie dopravy, ako chrbtovej kosti potrebnej pre Slovensko, robia už celých dlhých 44 rokov v týchto najťažších úsekoch a z hľadiska hustoty dopravy, najťažších chvíľach pre Slovensko, pre každého jednotlivca, nesúceho svoje bremeno každodenného žitia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kaliňák lákal na byty za symbolické ceny

Asi tretinovú zľavu na byt dostal aj bývalý policajný viceprezident. Jeho nástupca platí v hlavnom meste nájomné 30 eur mesačne.

DOMOV

Flašík chce RTVS premeniť na akciovku (Minúta po minúte)

O post šéfa RTVS zabojuje deväť kandidátov.


Už ste čítali?