Stále nemám uniformu, záhradnú beriem hneď!

Autor: Miroslav Ferkl | 28.11.2013 o 11:47 | Karma článku: 5,10 | Prečítané:  651x

Turbulentná doba, toľko reakcií na zvolenie župana v Banskej Bystrici, sleduje nás Svet-Washington post, Česká polícia a zopár voličov. Čo bude? A ja Stále nemám uniformu! Mení sa niečo, treba opäť vytiahnúť zo skrine Čiernu uniformu a Gardistické čižmy? Aby sme niečo preboha nezmeškali, veď treba byť pri „koryte“ a v čele Davu, miesta pre vyvolených je málo. Bude sa určite strieľať, možno niečo schytám, budem mať zásluhy alebo sa stanem martýrom a zabezpečím aspoň svoju rodinu, nebude musieť investovať do pomníka, zaplatí to štát.  

Jedna fúzatá postavička, ktorá sa kedysi frenetickými prejavmi v bavorskej pivárni predvádzala, sa pokúsila o „pivný Puč“! Bola dlho podceňovaná, aká to paralela s našou situáciou tesne pred druhým kolom volieb a sebaistým vyhlásením predsedu Smeru! Historici to zaznamenali takto:

Hitlerov prejav z toho večera, bol ukážkou rečníckeho umenia. Stačilo niekoľko slov a nálada zhromaždenia sa obrátila ako rukavica. "Novú Nemeckú vládu ustanovíme ešte dnes tu v Mníchove. Preto navrhujem: až do konečného zúčtovania so zločincami, ktorí dnes nivočia Nemecko, povediem politiku dočasnej vlády Ja. Úlohou dočasnej vlády je: Dať sa na pochod na hriešny Babylon Berlín a zachrániť tak nemecký ľud. Súhlasíte s týmto riešením nemeckej otázky? Viete, že si nič nenamýšľame a nie sme prospechári...Zajtra bude mať Nemecko novú vládu, alebo nás nebude.“

Takto to prebiehalo v auguste 1923, len neďaleko od Bratislavy, dnes sa po rakúskych a nemeckých diaľniciach, do zaujímavého záhradného mestečka pod Alpami s neskutočne čistou riekou a najväčším mestským parkom Anglickou záhradou, kde donedávna sídlila známa Slobodná Európa, dostanete za 6hodín.

Čo sa deje v malebnej Krajinke pod Tatrami, že tu je kompaktná voličská skupina, ktorá by si rada obliekla jednotnú uniformu (niektorí ju už vytiahli), aby sa dala na pochod aj z miesta v strede Slovenska-Čierny Balog, ktoré sa nedalo pokoriť ani v najväčšom Slovenskom bojovom vystúpení. Nezašla „Vláda Věcí Tvých...“ priďaleko v ovplyvňovaní verejnej mienky pre svoje Ciele, nevedú túto krajinu zločinci, čo vedia všetko dopredu amnestované svinstvo, ktoré nahádzali na iných, zamiesť pod koberec, aby ulice boli „čisté“. Vysoký predstaviteľ režimu, ktorý tu vládol, na titulnej stránke týždenníka vyhlási, že v roku 1989 neprebehla žiadna revolúcia. On si totiž nevie predstaviť revolúciu bez krvi, bez bratovražedného boja aj vo vlastných radoch, ako nám to slávna komunistická partia predvádzala celé storočie, kedy sebakritika stačila na vlastnú popravu. Našťastie jeho váhavosť, tento scenár nespustila a dnes si môže svoj „Hamburger“ v pokoji penzie užívať.

Dnes sa však už nevie rozlíšiť, ktorá strana je typicky ľavá alebo pravá, v každom kúte je „Tuzex“ (hoci často len Obal a v ňom čínsky nepodarok), na každej pravej i ľavej ruke sú „hodinky“, ktoré si väčšina nikdy nedovolí , a len menšina má Napoleonov komplex. To už nie je otázka jedného národa, to je otázka prežitia na Zemi, žiadny fanatik sa nesmie dostať k fatálnemu riešeniu.

Je isté, že čas má každý odmeraný rovnako, nemusí mať „provokatívne hodinky“, sype sa to neuveriteľne rýchlo a historická pravda ukáže, čo budí tieto sily z temnôt. Že iné riešenia Turbulencií sa neponúkajú? Práve slová, „Zajtra bude mať Nemecko novú vládu, alebo nás nebude“, sa nevyplnili, Nemecko žije a stále udržuje Záhradu, ktorá bola stvorená podľa Vzoru Príroda a tak to bude aj na Slovensku, verte mi!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie, má už 248 obetí

Zabíjali padajúce budovy, medzi obeťami sú aj deti.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?