Volím Sama, som predsa Občan!

Autor: Miroslav Ferkl | 9.11.2013 o 10:25 | Karma článku: 8,87 | Prečítané:  604x

„Na Slávu volieb do VÚC“ je začiatok článku Sama Marca a „Voľbám trikrát sláva“, končí svoj názor tridsiatnik, ktorý skepticky pozerá na tieto voľby. Ja som ich nedávno požadoval zrušiť v jednom diskusnom príspevku, odhadol som 1/5 novú maximálnu účasť a to som nečítal žiadnu štatistiku z prieskumu. Kritizujem ich lokálnu zaujatosť a možnosť voliť iba na jednom mieste v čase „Práce z domu a internetového zabezpečeného pripojenia“. Samo si všíma, či vôbec v tomto vyššom územnom celku, ešte Občanov niečo spája. Ak si to volič doteraz nevšimol, tak sú to peniaze.

Napriek tomu, že tie peniaze ja v podstate nevidím a ako je rok dlhý skoro nestretnem poslanca do VUC, rozhodol som sa napriek ťažkostiam s mojím trvalým pobytom absolvovať predsa tieto voľby v mieste, kde mi to Zákon umožnil, len v Martine. Jedným hlasom podporiť tváre, ktoré tak trochu poznám z predošlých rokov podľa ich činností.

O 9hod. som bol, ako mi komisia na môj dotaz prezradila, až druhý.  Samo ani ja zrejme ten odhad, dnes nedokážeme určiť ani odborným sociálnym okom. A vraj to žiadna pohroma nebude, keď príde minimum ľudí, aj tak bude rozhodnuté, ako na schôdzi Spoločenstva vlastníkov bytov, ktoré sú rok od roka horšie a preto rozhoduje ten počet, čo vôbec príde, ak vôbec príde a zdvihne raz za týždeň jeden papierik zo zeme pred svojím prahom a hodí ho do patričného koša.

Je to apatia, letargia alebo sú všetci nasýtení, je im tak dobre, že sa o tieto peniaze nemusia zaujímať!? Chvíľku som čakal pred volebnou miestnosťou, keď so zaregistroval malého mužíka v perfektnom obleku s kravatou...pýtam sa, či ide voliť? Áno som predsa Občan! Znelo to krásne hrdo-stal sa tretím voličom. Postávajúci hlúčik utrúsil, veď to je miestny róm, čo teraz „seká“ dobrotu. Určite mu niekto zaplatil, že prišiel. Dokonca padla aj výška poznanej sumy, päť Euro. Hm, róm vyšiel a ja sa ho pýtam, že koľko krúžkov dal? Všetkých osem som vyčerpal a jeden županovi. Videl na to, aj keď mu jedno oko chýba. Vedel presne koho má krúžkovať, možno mal pomocný papierik, za plentou, v tajnej voľbe ho nikto nekontroluje. Ten čo mu podľa okolostojacich akože zaplatil, len dúfa, že sa mu peniaze vrátia, inak by neinvestoval!!!

Do politiky idú ľudia, čo majú isté alebo prisľúbené, že sa im to oplatí. Zrušme tieto voľby! Spojme Voľby, túto vymoženosť do jednej voľby do základného Parlamentu, spojme ich s voľbami Prezidenta, voľbami do europskeho parlamentu a pridávajme aj Referendá o dôležitých problémoch, skutočne ušetríme a bude viac na tie „nešťastné Tunely a Výtlky“, lebo takto si budeme ešte dlho otĺkať hlavy o stenu, ako ten nešťastný Hrach.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie, má už 248 obetí

Zabíjali padajúce budovy, medzi obeťami sú aj deti.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?