Dohovor!

Autor: Miroslav Ferkl | 2.11.2013 o 13:38 | Karma článku: 14,69 | Prečítané:  300x

Každý sa rád dohovára, dokonca by to mali mať dnešní študenti ešte v školopovinnej príprave, vedieť sa dohodnúť na cene, v živote to dnes v obnovenom trhovom mechanizme potrebujeme na dennom poriadku.                        Rád a s kým. Dohovor je predsa časť  Rozhovoru, potrebujú byť dvaja. Niekedy je jeden v uniforme a Dohovor je výsledok dohovárania, teda ten na druhej strane dostane Trest. Finito, malo by to skončiť, ideme ďalej s morálnym a štátoobčianskym ponaučením, už to v budúcnosti nezopakovať.

Keď mi v roku 1999 odtiahli auto v Banskej Bystrici, bol som „rozpálený do biela“, myslel som, že za tak krátku chvíľku 10minút, to musí dokázať len zločinec - autičkár. Po vyvolávaní na Políciu, som sa dozvedel, že to bola Mestská polícia, čo mi dala odtiahnuť auto spred tabule „P“. Vôbec som to nechápal, veď som išiel podľa tabúľ, napravo vyhradené parkovanie (polyfunkčná budova skrýva veľa firiem) a naľavo voľné a svietila tam jasná značka bez obmedzenia. Až neskôr vysvitlo, že to bol takto označený parkovací automat, na kuse umelého kameňa, že to je automat, ste sa dozvedeli až po tom, čo ste ho ako chodec obišli...Skúsený advokát mi poradil, keď som to zaplatil (vtedy Vám auto brali ako zálohu), nesúď sa, nemáš šancu!

V roku 2006 sa mi to stalo druhý krát. Auto zmizlo za desať minút z Bratislavy Staré Mesto, známa Kozia ulica. Viem o týchto problémoch, platenom a vyhradenom parkovaní, vtedy sa parkovalo na chodníkoch, hneď prvá tabuľa to dovoľovala, druhá vymedzovala 20m zónu pre zdravotné stredisko. Vystúpil som z auta a krokoval som vzdialenosť, aby nedajbože som sa nedopustil priestupku a mal problém. Odstavil som v jednosmerke podľa tabúľ a na desať minút zašiel do obchodu oproti. Vrátim sa, auto „Fuč“! Opäť ten istý kolotoč, oproti minulosti ma už nevozil taxikár okolo celého mesta, ale kamarát rovno za Slovnaft, kdesi medzi žaby. Tam som sa dozvedel, že ma Policajti vyriešili Dohovorom. Nijaká uniforma so mnou nehovorila, ani v tom sklade, kde po mne chceli za tú „službičku“ len 2700,- vtedajších SK. Že to na tú dobu už bolo 4x predražené, to je každému jasné, komu idú tie rozdiely. V súkromnej firme Aster s.r.o. to nie je žiadny problém. Vedia si to zdôvodniť. Niekto sa aj súdil, ale oni vyhrali Ústavný súd (Nález US SR vo veci III.US 300/07), že námietky odtiahnutých sú v priamom spore s Dohovorom o ochrane ľudských práv a základných slobôd. Do toho času, Najvyšší súd potvrdzoval práva Bratislavčana, ktorý v júni 2002 zaparkoval na chodníku, že mu spoločnosť neoprávnene odtiahla vozidlo, potvrdil to Okres, Kraj aj Najvyšší súd SR.

Ja som postupoval podľa tabúľ, dopredu pripravený Dohovor a faktúra má tejto spoločnosti zaručovať trvalý Dohovorený zisk. Hlavne že sa dohovorili s Ústavou a ľudskými právami. Môj Odpor trval sedem rokov, fakt je zaujímavé, že namastená cena, klamstvá policajtov potom prechádzajú našimi súdmi ako ostrý nôž roztopeným maslom.

Vážení viete, aký je Záver. Ten svoj zisk zvýšili 100x. Nesúďte sa, neprotestujte, nemáte šancu! Vytvorte sieť firiem s ručením obmedzeným, uzatvorte s Mestom Zmluvu o výkone odťahovej služby a budete v balíku, ak nie priamo Vy, tak všetci okolo Vás! Skúsený advokát to videl úplne jasne, ak neuspejeme na Okrese (sudca sa začala správať „čudne“), kraj určite vyhráme,  radil, keď som to nezaplatil. Dnes Vám auto vydajú a môžete ho rovno predať, aby ste mali na zaplatenie, čo Vám príde po siedmich rokoch súdenia! Človek nevyhráva, ľudské práva sa týkajú len Firiem!!! Kto toto môže zastaviť, len svojprávny Politik so svedomím!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?