Z každého sa po čase stane sviňa!

Autor: Miroslav Ferkl | 15.10.2013 o 11:27 | Karma článku: 6,35 | Prečítané:  781x

To je názor skúseného občana Slovenskej republiky v posledných 20 rokoch, ako reakcie na spisovanie povinného zákonného limitu, 10 000 podpisov občanov, súhlasu na založenie novej politickej strany.Skúsenosti sa nedajú získať inak, len zažiť to! Naučiť nás môžu v škole rôzne veci, ale vlastná z 90%  je dopĺňaná cudzou skúsenosťou. Vlastná bolí, poniektorí to nevydržia, nikdy ju neuplatnia v živote, a ak tak len raz a majú po živote.

Tí čo to vydržali a nepokračujú a nič nevyhlasujú,  chodia prevažne k vode na ryby, do lesa na huby, hľadajúci Pravdu študujú a cvičia Jógu (žiť v pravde, žiť v mieri a zmierený so všetkými a najmä so ženami),  po večeroch lúštia krížovky, jeden čo ho osobne poznám dokonca ani nevypĺňa pomocné slová, ale rovno napíše znenie tajničky (to som „čumel“, možno by z neho bol dobrý Politik s prehľadom, ale hovorí, na čo, pre koho, veď sa na nich pozri!).  Tí čo to vydržali, a pokračujú, vyhlasujú, že to čo môže prísť, bude zavŕšenie ich politickej kariéry, bolo by to pekné, stať sa aspoň Prezidentom, veď už mám aj zásluhy v Strane, Vláde, aj jednu nevypovedateľnú zmluvu na večné časy.

Hovorím, nuž ale porovnávať to so sviňou, kedy si naposledy videl sviňu? Ja som veru bol nedávno v chlieve, keďže som neodolal vidieť poriadnu sviňu, ktorú chová kamarát pod Sitnom (úprimne som mu ju závidel, hoci žije v smrade). Šiel som sa jej rovno pozrieť do tváre alebo čo to svine majú, spojený rypák s nosom, dve oči (museli by ste ich vidieť, tie by nikomu nič zlé nepriali ani neurobili), uši s beťárskými kučierkami, ktorú vídame,  voňavú, chrumkavo spečenú na hodoch a jarmokoch na tácke s pozvaním (často len pre VIP). To je jej dobrý, ušľachtilý a vždy pokrokový koniec, občan je nasýtený.  Aké porovnávanie, keď je tu okolo Hlavy (okrem Hlavy 22)  toľko radosti, chutí, vôní. Človek, čo také niečo vysloví, to nemyslí vážne a obrazne, nevie čo hovorí. Prečo toto porovnanie vzniklo, prečo sa nadáva vlastne do všeobecne obľúbených častí zvieracej a vyššej človečenskej časti tela, keď je skutočnosť úplne iná, dokonca povzbudivá?

Chleba a hry, to sú skúsenosti Impéria (Prečo zaniklo? Z prežierania, závisti okolia alebo slabej lenivej vôle po Dohode? Ostatné zariadili „kobylky“, tie určite poznáte), ktorého právo sa študuje dnes ako Základ túžby po spravodlivosti.  Čo človek potrebuje, musí však chcieť (inak žije zo dňa na deň). Nadávky, sú vlastne prirodzeným omylom, nedostatkom, niekto pri dosahovaní cieľov vždy trpí a tak si aspoň šťavnato zanadáva porovná, ale je od veci.

Ak je osamotený názor  (samotárov nemá nikto rád, bojovníkov ešte viac, šíriacich xenofóbiu „dnes rýchlo likvidujú“), potrebuje skupinu, traja je málo, viac bude strana. Život potrebuje zmeny, niekto toho už má plné zuby a niekto si ich ani neumýva a nekazia sa (takých potrebujeme, to sú Tý pravý orechový odolný vydržať Čas sedenia, počúvania, sledovania deja, čítania návrhov no skrátka Stresov  v Parlamente, dnes občas aj u nás končiacich chlapskou naťahovačkou, ženy to riešia v malom ringu ľavým alebo pravým hákom, po poslednej výzve odchádzajú veľmi uspokojené). Právnu zodpovednosť nech riešia Súdy (ak má niekto nervy a chuť sa súdiť), Politickú zodpovednosť (ak ešte existuje, lebo to chce pozorného a vnímavého diváka), musia a môžu riešiť Voliči. Ak chceme zmenu ľudí, čo si zmýlili všeobecné blaho so súkromným (pri Voľbách ho všetkým voličom sľubovali), potrebujeme Hlasy. Hláste sa! Je komu veriť, ľudia čo majú chrbtovú kosť sú tu, čo majú srdce na svojom mieste, čo vedia dodržať slovo, čo vedia a zaujímajú sa o problémy ľudí, občanov, čo nikdy nepovedia, že na drobné aj väčšie veci  dnes (odpadkové koše všade v dobrom stave a pravidelne čistené, dokončenie siete Diaľníc, čo sa tu nekonečne dlho stavajú, áno 70 rokov je skutočne dlho) nie sú peniaze. Je to ten istý omyl, ako pri nadávaní.  Hlasujte tak, aby boli, veď to sú len také papieriky, povedala skutočná, ešte stále žijúca Babka z Liptovskej Lúžnej a šla kosiť!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie, má už 248 obetí

Zabíjali padajúce budovy, medzi obeťami sú aj deti.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?