Práce nie je!

Autor: Miroslav Ferkl | 27.8.2013 o 10:04 | (upravené 27.8.2013 o 10:21) Karma článku: 7,03 | Prečítané:  1014x

Mirek, aj dnes sú zástupy, fronty, nie na tovar, toho je dosť, ale na prácu, tej je málo.....píše mi kamarát z Prahy, keď som sa minule v predchádzajúcom Blogu vytešoval, že zástupy na nedostatok zmizli.Janko, nehnevaj ma! Do fronty sa postaví len blbec, teda na prácu, dnes sa to vybavuje cez internet, po prvé a po druhé, je práce dosť, stačí si ju vymyslieť. Denne sa stretávam s ľuďmi, čo si čosi vymyslia. napríklad minule som po dlhom čase išiel vlakom z Bratislavy do Vrútok. Na dvere kupé zaklopal mladík, že mu práve ukradli peňaženku, či by sme mu nepomohli...Robí to každý deň a slušne žije do chvíle, kým ho z vlaku nevyženú....Nie, fakt sa ospravedlňujem ľuďom, čo si zvykli na zamestnanie a z rôznych príčin o prácu v zamestnaní prišli. Nie je to dobrý pocit. Kedysi som na to bol a musel byť aj ja zvyknutý, neostávalo iné, nakoľko sa sám človek z Nariadenia štátu, myslím od posledného totálneho nasadenia v päťdesiatych rokoch už nemohol živiť sám!

A vyzerá to tak, že ten zvyk tu zostal natrvalo zakorenený. Živnostník je stále nepriateľ štátu. Dokonca z neho štát robí toho „Blbca“, ktorý je za všetko zodpovedný sám. Stačí škrt perom, nejaký kolok a zbavíme sa zodpovednosti, ručenie obmedzené alebo majiteľ neznámy, je kdesi na Ostrovoch, či Rajoch to niektorí nazývajú. Firma je bez majetku, nikto ani štát za prácu nevidí žiaden groš, ani ten deravý. Podnik nevyšiel, správne dvere sa neotvorili, lebo vraj na ne nikto neklopal. Sa divíte, skoro na každých je z moci úradnej napísané, Neklopať! Nemáme stránkové hodiny, dnes neúradujeme z technických príčin, prebieha reorganizácia, sme na dovolenke, sme na služobnej ceste, presťahovali sme sa, ak nájdete dvere zatvorené volajte na číslo 158 (aj tam Vás poučia, že sú presťahovaní), Okres sa zrušil, Obvodný úrad sa pretransformoval, nemáme vedúceho - nevydal pokyny, smernice, to nie je v našej kompetencii, je po voľbách, ešte nie sú všetci vymenení, choďte o poschodie nižšie alebo vyššie, to má na starosti súdruh Žinčica, viete čo, zavolajte mi na mobil, číslo máte na dverách, ale volajte, lebo ja mám veľa povinností a mohol by som na Vás zabudnúť, už neberieme žiadne žiadosti, kvóta sa vyčerpala, už nebudú žiadne peniaze, lehota skončila 31.12.1989, kto si nepodal v termíne žiadosť, nech zabudne, reštituenti čakajte možno sa zmení politická klíma, ešte raz za storočie, kedy nevieme, nemôžeme za to, že ste bol v cudzine, veď ste napokon len cudzinec, mal ste zostať doma a sledovať, čo tu robíme....

Všetkým čo držia MOC to však vyhovuje. Veď sú tu nejaký zamestnanci a živnostníci, čo to zaplatia!

Ministerstvo financií ma určite zoznam, čo treba zaplatiť: ja by som spomenul aj tú „Jamu, čo sa cesta prepadla, ako ju zrekonštruovali“, chodím okolo nej už pol roka, úspešne sa jej vyhýbam, lebo viem presne kde sa nachádza a vyzerá to, že po nej neprešiel žiaden kompetentný alebo peniaze jednoducho došli.

Minule som sa tak zamyslel, čo sú to tie Istoty, čo naša Vláda si dala do programu a na Bilboardy. Bol som ohlásiť Priestupok a Policajt mi povedal, že by som neveril, ( keď som mu povedal, že mám pochybnosti, ak stretnem uniformu, či mu môžem veriť, keď minule oznámili, že ročne stovky policajtov sú trestne stíhaní, že koľko policajtov zneužíva svoje funkcie, že úrady - rozumej špeciálne až tajné sú tu len pre úrady, akože pre verejnosť, aby mala zalepené oči), koľko je na Slovensku príslušníkov Polície, že je to možné, že stovky zlyhajú. Hm a tu máme riešenie, stále sú voľné miesta, v Uniforme je Istota a aj taký úrad pre úrad (podľa posledne zverejnených zaručených informácii z úradu pre informácie) je potrebné pracovné miesto pre tých, čo si zvykli na zamestnanie. Nečudujte sa, je po voľbách a ďalšie sú v nedohľadne, zarábajme! Triedny boj neskončil, vytvoríme pracovné miesta, nenecháme predsa ľudí bez práce!

Priatelia, zamyslime sa spolu. Kde je ten životný priestor v pustej krajine? Čo treba skôr postaviť, kostol alebo školu? Žiaľ postavili sme v posledných 23 rokoch viac prázdnych kostolov, ako škôl a dokonca si dnes jeden minister povedal, že zatvorí aj tie zostávajúce. Ak chcete, aby sa človek uživil, musíte ho naučiť loviť ryby, nielen chodiť na trh, napríklad aj práce. Smutné je, že práve ryba, kreslená do piesku, je znak kresťanstva.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?