Vyberte si:"Podomový alebo sálový predaj?"

Autor: Miroslav Ferkl | 9.12.2012 o 11:42 | (upravené 9.12.2012 o 12:24) Karma článku: 7,07 | Prečítané:  874x

Obchodovanie je určite najstaršie remeslo, aj keď hovoríme inému najstaršie, ide už len o druh Obchodu a o Predmete ani nehovoriac. Vážim si Obchod, vážim si každého, Kto sa pokúsi niečo predať, aby z Obchodu ešte mal svoj Profit. Dnes dokonca sú firmy, ktoré obchodujú pod Cenu, sú v tom iné pohnútky. Môžete si dokonca obchod vybrať tradičný Trh uličný-väčšinou jednodňový alebo poldenný, Kamenný, Internetový, Podomový alebo Sálový. Fakt je dnes toho na výber určite ešte viac ako poznám z doby socializmu a krátkodobo obnoveného, teraz neviem tento systém zmiešaný zo silným sociálným podtextom nazvať inak, ako kapitalizmus s ľudskou Tvárou.

Dobrý deň! Dnes Vám predstavím, ako sa zo Sálového obchodu stane Podomový.
Dňa 4.12.2012 od 15hod. v Hoteli Polom v Žiline, robila Promo akciu na základe letáčikov, kde sa sľuboval test Pracieho prášku, firma Kramer! Každý účastník dostane na test 5kg. Po príchode im všetkým letáčiky zobrali.
Rád by som vedieť, kto menovite bol osobne na tejto akcii Organizátorom, nakoľko podľa svedectva účastníkov, boli vystavení Nátlaku a psychologickému profesionálnemu spracovaniu a zneužitiu, že sú to ľudia vo veku okolo 85 rokov, bolo organizátorom zrejmé, keďže si od nich vypýtali Občianske preukazy, museli vedieť, presne o čo ide!
Stačilo ich časovo nechať vytrápiť, skomplikovať im život aj s jednoduchou toaletou, môj otec zostal uväznený vo výťahu lebo nemal kartičku na ovládanie výťahu a toalety boli o tri podlažia mimo miesta akcie, čo on už ako cukrovkár, s chorobou srdca nevládal...Jeho zmätok využili Organizátori na ovládnutie jeho Vôle s tým, že im podpísal aj to čo skutočne nepotreboval a s hrôzou sledoval, ako si formulár doplňa Organizátor podľa svojej potreby dodatočne.
Môj 85 ročný Otec sa mi priznal, že už dva dni nespí, nevedel čo podpísal, keď sa išiel pozrieť zo zvedavosti na akciu s nejakým zázračným práškom na pranie, každý účastník dostane 5kg na testovanie...Nikto nič nedostal, skoro všetci pod nejakým hypnotickým Tlakom podpísali ako vo "väznici" papier s výhodnými sumami viac ako 500,-Eur, do ktorého vypisovali organizátori ex po údaje, čo vyhovujú organizátorom akcie, ak aj Otec mal kúsok zdravého rozumu a odmietal veci mu ponúkané, pod nejakou zámienkou ho dostali do auta, že ho odvezú domov a tam manipulovali ešte aj moju 77r. Matku, ktorej strčili do ruky akúsi Panvicu, (ktorú však neponúkali a ani ju na svojej internetovej stránke neponúkajú), VIP kartičku s magnetickým náramkom za 229 ,-Eur a nechali ju podpísať akože kúpnopredajnú zmluvu, ktorú nazvali Zmluvou o prenájme s právom budúcej kúpy, čo vyhovuje doplnte si podľa Vašej Potreby...
Táto obchodná spoločnosť neponúka žiadnu Panvicu, len Kanvice pozerám na stránke. Pýtam sa sám seba, čo to je za obchod, keď Vás vyvedú zo sály a dovezú Vás domov, aby Vám doslova nanútili nepotrebnú vec (Panvíc majú asi 10 ks) a zároveň neeticky Predajca vo Vašej domácnosti vykrikuje, ako majú všetci dôchodcovia skrine plné peňazí, ak toto nie je obmedzovanie osobnej slobody ľudí, ktorý evidentne potrebujú Sprievodcu, ktorý za nich prečíta ťažko čitateľné (dostali veľmi slabo vytlačenú kópiu) vystavované doklady, ktoré sa nedajú čítať!
Pod vplyvom takýchto podmienok, nedochádza ku žiadnemu korektnému Zákonnému Obchodu, Došlo k neoprávnenému hrubému zneužitiu a obmedzeniu osobnej slobody starších ľudí v Sále, kde sa vždy na konkrétneho človeka zamerajú (nepustia ich, kým nedajú zálohu alebo dokonca celú kúpnu cenu, vydierajú podpísanou Zmluvou) a vnútením neobjednaných aj neponúkaných tovarov ho uvádzajú do Omylu. Nárok na vrátenie vecí a zaplatenej sumy do 30 dní, vznikol aj tým, že veci neboli Predané na akcii, ale v mieste Bydliska a v byte kupujúcich, čiže sa na túto transakciu vzťahuje Zákon o Podomovom Predaji!
Je tomu však Tak, keď v Závere zmluvy je všetko ošetrené, sú tam známe formulácie o podpísaní po prečítaní a žiadnom nátlaku a obmedzovaní...? Koľkí takto Podvedení Dôchodcovia sa pôjdú sťažovať, koľkí to vedia rozlíšiť, koľkí pustili do svojej domácnosti akože Obchodníkov a ostali im vybielené domáce kasičky z posledného dôchodku, je to denne na Krimi a denne sa dajú takto nachytať ľudia, čo ešte vedia, kde majú aspoň Občiansky preukaz.
Systém je nastavený ako v Prírode, mláďa a chorý tvor je vystavený "Hladným Vlkom", tu fakt už nejde o Obchod!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?