Meranie plynu a spoľahlivosť dodávateľov

Autor: Miroslav Ferkl | 7.8.2012 o 17:08 | Karma článku: 7,62 | Prečítané:  1190x

Vzhľadom na to, že do dnešných dní sa nevyriešil problém s dodávateľom Plynu SPP distribúcia (mám pocit že v obrovskej firme s neskutočne veľa úrovňami riadenia už nie sú odborníci) a to v tomto prípade, ktorý Vám v skratke opíšem, chcel by som položiť zároveň otázku, či nie je spotrebiteľ takto pravidelne poškodzovaný?!

Jednu horúcu noc v roku 2007-Regulátor plynu namontovaný na odbernom zariadení prípojke do Rodinného domu s.č.363 v obci Nový Život prestal fungovať a prepúšťal plyn do odpadového kanála teda do vzduchu a ked som videl pri vypnutých spotrebičoch, ako sa rýchlo točí Plynomer, nechcel som veriť vlastným očiam a sused Horváth tiež, ktorý ma zobudil, vypol som hlavný uzáver všetko sa zastavilo, po asi minúte som si myslel, že sa regulátor usadil a všetko bude v poriadku, ale po pustení plynu sa všetko opakovalo aj s meraním plynu-v tom oblaku zemného plynu dnes ani neviem či sa točil spätne alebo dopredu do +. Na spotrebičoch mám automatické škrtenie, ked zhasne plyn, ...Vie mi niekto povedať (5 rokov hľadám odpoveď), prečo sa stále točil Plynomer, keď nebola žiadna spotreba na dvoch spotrebičoch Kotol ÚK+TÚV vypnutý-bolo leto ako aj šporák, nikto nevaril a ani by nemohol, bol som sám a plyn bol na chvíľku vypnutý, ked som na HU zavrel kohút pri havárii... (Po nadvihnutí membrány regulátora ráno montérom a odfúknutí cez šrób sa Plynomer prestal točiť). SPP distribúcia sa s týmto problémom nezaoberá, nakoľko Plynomer sa im javí v poriadku po preskúšaní Legálnou metrológiou, ale druhú skúšku a v tomto zložení aj s regulátorom nikto nevykonal!? Ani súd ich nevie donútiť, Plynomer je vraj v poriadku a je namontovaný v spotrebnej sieti!? Nikto im neprikazuje sa kauzou havárie regulátora zaoberať a následne vymeniť Plynomer, lebo je už nespoľahlivý. Existuje Nariadenie vlády o meradlách z roku 2006, žeby to nikto nerešpektoval, ani v Legálnej Metrológii???
Problém je v regulátore, ktorý sa do dnes používa a pri pretlaku púšťa plyn do vzduchu, zároveň Vám meria akože spotrebu (Plynomer je konštruovaný, že spätne sa nemôže vraj točiť...). Ak sa toto potvrdí vo väčšom rozsahu, určite dodávatelia budú mať starosti so zastaralými systémami poškodzujúcimi spotrebiteľa!
Kedže na SPP distribúcii nie je nikto, kto by mi toto vedel vysvetliť, musel som ich donútiť, aby vymenili Plynomer, ktorý sa mi videl nespoľahlivý, nerozporujem kubíky ani kilowaty, ale odmietol som zaplatiť za "nový plynomer", ktorý je vo vlastníctve dodávateľa a má sa oň pravidelne starať a určite odberateľovi vychádzať v ústrety pri haváriách zariadení, už len z dôvodu dobrých mravov, aby mal dôveru v meranie.
Myslím, že je to dobrá téma na diskusiu a hľadanie odborníka v tejto oblasti, nakoľko mi v Legálnej Metrologii povedali, že na Slovensku takýto odborník nie je!? Čo je určite smutné v Krajinke cez ktorú ide tranzitný plynovod a je množstvo odberateľov Plynu.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie, má už 248 obetí

Zabíjali padajúce budovy, medzi obeťami sú aj deti.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?