Odvolil som, slúbil som si, že pôjdem voliť

Autor: Miroslav Ferkl | 10.3.2012 o 11:34 | (upravené 10.3.2012 o 12:11) Karma článku: 5,07 | Prečítané:  495x

splnil si si povinnosť? Pýta sa ma sused, nie to predsa nie je povinnosť, to je slobodný prejav vôle, možnosť výberu a tiež Občiansky súd...Len teraz mám pochybnosť, suseda sa pýtam, koho bude voliť, Matoviča, aby bola sranda! Nuž prejavil sa, ako nespokojenec, ako nová postava Parlamentu a skutočne kopec ľudí "nadvihol". Ale má to byť po týchto predčasných voľbách sranda. Preboha čo sa to deje? Veď tu ide skutočne o nás všetkých, kde sme, kam sa bude uberať naša cesta a čo to bude za výpravca, kto na to bude dozerať?!

Skúsili sme to s jedným bývalým a dokonca ich úplne rušia som počul, že už ich netreba a že aj tak nedosahuje dobrý čas na Maratóne, asi preto ho v tom New Yorku nechali hodinu mrznúť v tom VIP stane naši slováci. Určite politika potrebuje profesionálov, štátnikov, lebo štát tu fakt nie je pre srandu, ale pre to, aby sme sa tu samy medzi sebou nepobili pri tom preteku ku našej miske "žranice".

Náš pes nás sprevádzal do volebnej miestnosti, je to mláďa, hovorím, nechajme ho v aute, ved to nebude dlho trvať, ešte by si niekto pomyslel, že chceme narušiť voľby, keby očúral volebnú urnu. No kým som vošiel do budovy, začalo auto alarmovať, že ho niekto kradne...no to náš Pes, zabudol som na vnútorný Alarm. Choď odvoliť, prídem za Tebou a vymeníme si stráženie nášho mláďaťa, rečiem mojej polovičke. Vidím prichádzať voličov, samý starší ľudia, trúfam si povedať, že už dôchodci. Jedni vychádzajú, pýtam sa trúfalo, ako volili, pozrú na mňa nevraživo, čo som to za opovážlivec, veď to už nie je etické odpovedať na vierovyznanie, politické názory...ale predsa odpovedajú, dobre sme volili!

Moja prichádza a hovorí, predstav si, ja som toho Matoviča nenašla, nuž taká je doba. Dobre mu podkúril ten Móric, keď mu ukradol ten názov a veď som aj minule videl jeho plagát, kde vyzýva voličov, aby ho nevolili, ale volili jeho ľudí, ktorých má ešte dosť na kandidátke, tak sa ani nečudujem, že ho vlastne niekto aj nenájde! Veď čo by tam robil, predsa nerozdával bravčové rezne na mítingoch, nemá čo ľuďom dať do spoločnej misky "žranice".

Náš pes Lemon sa prestal triasť už z toho húkania alarmu a ja dúfam, že sa po týchto voľbách nikto nebude triasť a stresovať, že tých pár ľudí, čo sa dostanú do parlamentu vytvoria vládu, aby väčšina ľudí, občanov bola spokojná a mohla žiť ako nám to odkazuje, použijem citát majstra humoru:

Co se týče mého Optimizmu, který Vám dělá dobře, to není jen tak dar od Pánaboha, ani dědictví po předcích, spíš nutnost.

 

A kam bychom bez něj přišli? Svět nebyl nikdy jiný, než jaký je teď.

Chamtivý i štedrý. Statečný i zbabělý. Krutý i laskavý. Blbý i chytrý.

 

A mezitím byste chtěli žít jen tak, bez smíchu?

Nezbýva nám, než si spolu připít

na ŽIVOT A NA SRANDU!

 

Váš                                          Jan Werich

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?