Panu riaditeľovi pplk.JUDr.Petrovi Bothovi

Autor: Miroslav Ferkl | 6.1.2011 o 16:10 | Karma článku: 4,84 | Prečítané:  1148x

Včera 5.1.2011 mi bolo doručené-výsledok šetrenia ohľadom sťažnosti vo veci hromadenia nebezpečných odpadov na súkromných pozemkoch v k.ú.Malý Máger.
Vôbec sa neteším z tohoto výsledku a rád by som sa dotknutému policajtovi ospravedlnil, ak mu moja sťažnosť narobila problémy.

Moja sťažnosť nesmerovala ku tomuto policajtovi, ale k systému, ako možno tak rýchlo vec uložiť, keď stačí trochu intenzívnejšia hliadka a má páchateľov. Vôbec si nemyslím, že vec nemal riešiť, že to spadá pod juristdikciu Obvodného úradu, ktorý vôbec nemá šancu vec vyriešiť, nemá na to prostriedky a jeho spôsob konania je neprijateľný pre postihnutých majiteľov, ktorý sa tak stávajú vlastne druhýkrát obeťou, keď musia chodiť na nejaké miestne zisťovania a osobne na úrad v jednom meste a v ďalšej obci, ktorý rieši vec, ktorú Vaša policajná hliadka v teréne zaistila dokumentovaním. Mojou povinnosťou bolo vec oznámiť. Vy policajti ste tak, ako sú lekári, požiarnici osobami, ktorí majú zriadené na to inštitút stálej služby, prvého a súrneho kontaktu.

Občanmi ste aj Vy mimo služby a tak sa to dotýka nás všetkých, že sa zo žitného ostrova stáva smetisko. Je mi skutočne ľúto, že sa vec takto rieši, že sú postihovaní policajti, ja osobne (do dnešného dňa sa o vec nezaujíma nikto, nikto mi nič nedal vedieť, okrem toho, že policajt prekročil vraj svoju právomoc...), nechávajú to na mne, čo s tým Odpadom. Starostu Nového Života tri roky žiadam, aby dal v kritických miestach výstražné tabule, riadne obec na príjazdoch označil, keď mu napíšem písomne, tak sa čuduje, že vôbec chcem odpoveď. A to ho ľudia opäť zvolili v posledných komunálnych voľbách.
Pán riaditeľ, ten policajt nezapríčinil žiaden nedostatok, ten konal len svoju povinnosť, tak ako som ju konal aj ja. Vo veci by mali byť postihovaní predovšetkým páchatelia a kompetentní ľudia vo verejných funkciách, že napriek včasnému oznámeniu a žiadostiam, nám občanom nevychádzajú v ústrety, nechránia Váš ani môj majetok, pretože škody naďalej pokračujú a ich intenzita poškodzovania životného prostredia narastá práve v tejto oblasti. Chcem sa Vás opýtať, je naša oblasť zaradená pod zvýšenú ostrahu, aby bola Vaša snaha, nájsť páchateľov týchto škôd veľkého rozsahu, to si trúfam tvrdiť, keď by to vyšší územný celok vyčíslil, koľko musí vynakladať na odstraňovanie týchto nelegálných odpadov priamych nákladov a o následných druhotných poškodeniach najdrahších pôd na Slovensku a ich vplyvu na zdravie človeka, ani nehovorím.
Dajte prosím tento list na vedomie dotknutému policajtovi.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Kuzminová: Presvedčila som sa, že chyba nie je v streleckej forme

Slovenská biatlonistka je bez stresu a vo väčšej pohode. V stíhacích pretekoch skončila jedenásta.

PLUS

Logopedička: Nikdy nie je neskoro odnaučiť sa ráčkovať

Detí s problémami je čoraz viac.


Už ste čítali?