Len dôležitá správa

Autor: Miroslav Ferkl | 24.6.2016 o 10:41 | Karma článku: 2,21 | Prečítané:  278x

Brexit rezonuje Európou už dlhšiu dobu. Aplikácie si môžete nastaviť, len pre dôležité správy. Dnes ráno mi aplikácia ohlásila, že voliči v Británii rozhodli o vystúpení z EÚ.

Dnešný deň začal horúčavou. Včera v Británii veľmi pršalo, tak sa špekuľovalo, či to ovplyvní výsledok referenda, či príde viac priaznivcov odchodu alebo priaznivcov zostávania v súčasnom usporiadaní. Sprcha je vždy výborná, hlavne keď je studená, skutočne zobudí. Kedysi dnes už nebohý spevák Pavel Bobek, vraj mal na terase pod oknom svojej spálne vaňu so studenou vodou, kde sa zobúdzal pravidelne za každého počasia, ponorením do tejto vane. Niekto určite zareaguje  „BŔrrr...“.

Už je tu ďalšia dôležitá správa, Cameron ide rezignovať. On totiž v kampani, hodil spiatočku, ktorá pripomína to brrzdenie. Napadlo ho, že toto nie je dobrý kurz. V čase keď je Európa doslova napádaná z východu, aby sa svet usporiadal podľa Putina, hrá táto hra s britským referendom všetkým, ktorý si chcú odkrojiť svoj koláč „šťastia“, zasa je Británia „naša“. Priaznivci Putina si založili mládežnícku organizáciu, ktorá si hovorí „Naši“. A máme to tu zas. Bude sa rozhodovať o tom, kto je náš „Kaliňák“ alebo ten, čo nie je náš, môže byť pokutovaný. Na toho platia pravidlá a na nášho nemusia. Má politické krytie.

Ráno som stretol susedu, robí s daňami. Áno Únia sa musí rozpadnúť, veď by chceli prostredníctvom čipov riadiť aj našich psov! Hlas ľudu!  Minule mi odbehol pes, bol bez obojku. Mám ho rád a spoľahol som sa, že má čip a na ňom meno a dokonca v registri nájdu, že bol očkovaný nedávno proti besnote.

Ľudia nechcú čip, no chceli by sa mať dobre, bezpečne. Voľne cestovať a nečakať na hraniciach, aby nás zasa niekto chcel identifikovať, čo sme zač, či sme svoji, naši alebo teroristi so zlými úmyslami. Každá zápcha je v podstate mučenie. Nechcem žiť v zápche, ona skutočne bolí. „BŔrrr...“.  Utekajme z Británie, oni chcú a nechcú byť, je 52% dosť, aby sa zmenil kurz, byť či piť?  

Možno stačí, aby sa vyjednala nová zmluva, nepanikárime. Dnes v globálne organizovanom svete, stačí kliknúť na Enter...znie to dosť Anglicky?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát zmení výpočet dôchodkov. Ešteže tak, odkazujú seniori

Od budúceho roka sa mali dôchodky zvyšovať len podľa rastu cien, politici však cúvajú. Ceny rástli primálo.

KOMENTÁRE

Hľadáme dospelých, zn. Brexit

Zmenené okolnosti viedli k ostrejším pozíciám pred začiatkom negociácie o odchode Británie z EÚ.

ŠPORT

Do ringu by som už nešiel ani za päťdesiattisíc, tvrdí náš najslávnejší boxer

Dostal ponuku za veľké peniaze bojovať v klietke. Odmietol.


Už ste čítali?