Šok a Vianoce.

Autor: Miroslav Ferkl | 14.12.2015 o 14:38 | Karma článku: 3,64 | Prečítané:  675x

Ste v pohode, nikto Vás nenaháňa, pes si urobil svoje, telefóny nebesnia, máte diétu a dokonca aj pevnú vôľu vydržať.

Peňaženka je hrubá, peňazí tam nie je moc, skoro žiadne, ale tých zľavových kariet, klubových, identifikačných, dôkazov o zaplatení zákonného poistného, zdravotný preukaz, technický, vodičský, kontakty v núdzových situáciách aj s číslom poistenia úrazu, havárie, právnej pomoci a nakoniec tie slávne platobné karty, debetné a kreditné, keď nebodaj máte elektronický zámok, tak karta do zámku-mohol by byť väčší, ako v rozprávke. Vianoce sa blížia každý rok, akosi viac a viac zrýchleným tempom, sú to sviatky pohody aj rozprávok.

Strata je nepríjemná, pri platení obvykle dvakrát. Mávam ju v pravom vrecku, ak by niekto potreboval. Som v bufete, vedľa mňa sprava okúňa staršia pani v okuliaroch, díva sa na cenovku treska exkluziv s väčším obsahom rybiny. Koľko stojí 10 deka, pýta sa predavačky. Ja na to, veď je tam veľká ceduľa, ukazujem prstom, ako som ruku vytiahol z pravého vrecka. Ona na to chvíľu pozerá a potom vyrazí z bufetu ráznym krokom, že tam to majú lacnejšie. Ešte sa dívam, ako odchádza a čudujem sa, ako ľuďom záleží na jednom cente v rozdiele ceny a chodia hodiny kilometre, aby to mali lacnejšie.

Objednám si a idem platiť, v tom ako blesk chytám šok. V pravom vrecku dno, žiadna peňaženka. Predavačka na mňa zíra, aj mne sa zdala pani čudná. Vybehnem za ňou, vidím jej už len chrbát, ale napodiv kráča kľudne. Tak ju nechávam ísť, verím, že som peňaženku dnes stratil a nebol okradnutý. Lebo čo by som jej mohol, nemôžem len tak niekoho zadržať, prevracať mu vrecká, čo ked peniaze okamžite vybrala a ostatok hodila do koša, ako sa to robí vo filmoch o vreckároch.  Dva týždne dozadu, pri cvikaní lístka na električku prišla jedna žena o celú peňaženku, mala tam tiež všetko, čo človek potrebuje v civilizovanej spoločnosti. Je toho dosť, čo potom musíte urobiť, aby ste ešte neboli nielen okradnutí, ale aj kompletne zneužití.

Áno našťastie som ju stratil na domácej pôde, ležala na stole vysmiata a čakala na mňa s celým potrebným obsahom. Vianoce by nemali byť smutné a som rád, že som sa na tú ženskú neosopil a neobviňoval ju z krádeže, možno by som jej koniec roka riadne znepríjemnil a sebe určite tiež. Ten šok som nakoniec predýchal.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát zmení výpočet dôchodkov. Ešteže tak, odkazujú seniori

Od budúceho roka sa mali dôchodky zvyšovať len podľa rastu cien, politici však cúvajú. Ceny rástli primálo.

KOMENTÁRE

Hľadáme dospelých, zn. Brexit

Zmenené okolnosti viedli k ostrejším pozíciám pred začiatkom negociácie o odchode Británie z EÚ.

ŠPORT

Do ringu by som už nešiel ani za päťdesiattisíc, tvrdí náš najslávnejší boxer

Dostal ponuku za veľké peniaze bojovať v klietke. Odmietol.


Už ste čítali?